Forum

Office 365 AD Sync ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 AD Sync Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
665 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Office365 ve AD Senkronizasyonunu yapmıştık. Fakat şöyle birşey fark ettim. DC sunucusu üzerinden sildiğim kullanıcılar Office 365 portalında silinmiyordu. Hatta daha önce işten ayrılıp hesabını sildiğim kullanıcı tekrar işe başladı ve aynı kul. adı ile hesabı yeniden açtık. Eşitleme aracısı çalıştığında aşağıdaki şekilde mail geldi. DC'den sildiğim her kullanıcıyı ayrıca portaldan da mı silmeliyim? Sizler de durum nedir?

Bu nesneyle ilişkili aşağıdaki öznitelikler yerel dizin hizmetlerinizdeki başka bir nesneyle de ilişkili olabilecek değerler içerdiğinden, bu nesne güncelleştirilemedi: [ProxyAddresses SMTP:[email protected];Mail [email protected];]. Yerel dizininizdeki yinelenen değerleri düzeltin veya kaldırın. Yinelenen öznitelik değerlerine sahip nesneleri tanımlama hakkında daha fazla bilgi için http://support.microsoft.com/kb/2647098 adresini ziyaret edin.

Gönderildi : 09/02/2016 15:35

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Portal üzerinden silmek istediğimde ise "Yanlızca yerel AD üzerinden silebilirsiniz" diyor

Gönderildi : 09/02/2016 15:55

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir yol buldum.

Makinanızda yoksa önce "Windows Azure Active Directory Module for Windows PowerShell" kurun. Ardından aşağıdaki komutları koşturun.

$cred = get-credential
Connect-MSOLService -credential:$cred
Remove-MsolUser –UserPrincipalName [email protected]

Not: credential bilgileri girerken portal'a login olurken kullandığınız yönetici hesabını kullanın.

Her silinen kullanıcı hesabı için bunu yapmak biraz meşakkatli. Ve DC'den sildiğim kullanıcının Office365 'ten silenmemesi mantıksız geldi. Açtığım kullanıcı Portal ile senkronize oluyor ama. Sildiğim neden olmuyor???

Gönderildi : 12/02/2016 14:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam geçmiş olsun mantıklı bir açıkmalası vardır sanırım durumun, gerekli bir olmazsa olmazsa muhtemelen düzeltirler. Çözüm içinde teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2016 23:49

Paylaş: