Forum

Word belgesi aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Word belgesi açılma sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,756 Görüntüleme
(@AdemGenc)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Çalıştığımız firmaların birinden mail yolu ile word belgeleri gönderildi. Word belgesini açmak istediğimde belge ;

Bağlantı kuruluyor: \\192.168.1.150\...\.......\....   gibi bir ekranda çok uzun süre bekledikten sonra açılıyor.  bu şekilde açılmaya çalışmasının sebebi nedir? ve pratik bir çözümü varmıdır. çok fazla belge olduğundan pratik çözüm önerilerinizi bekliyorum. ayrıca gönderici kendisinde sorun olmadığını başka yerlere de gönderdiğini söylüyor. kimse sorunu kabul etmiyor yani :))  resim eklemeye çalıştım ama beceremedim.

bilgi verebilecek arkadaşlar dan yardım bekliyorum. teşekkürler

Gönderildi : 27/01/2016 15:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Büyük olasılıkla network üzerindeki bir şablona bağlanmaya çalışıyor olabilir. 

Söz konusu şablonu devre dışı bırakmak için:

Dosya -> Seçenekler -> Eklentiler -> Şablonlar (en alt solda) -> Git...

Açılan diyalog penceresinde iki kısım bulunacak:

Doküman şablonu (Normal)

Diğer şablonlar (yüklü ise).

Eğer Normal şablon network üzerinden kullanılıyorsa, bunu kaldırın.  Makine üzerindeki (lokal) şablona geçin.

Diğer şablonlar varsa, network üzerinde olanları listeden kaldırın.

Word büyük olasılıkla bir sonraki kullanımda beklemeden derhal açılacaktır.

Yukardaki menü sırasını Word 2016'ya göre verdim, sizdeki sürüme göre bir miktar farklılık olabilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/01/2016 16:07

(@AdemGenc)
Active Member
Konu başlatıcı

Murat bey ,

maalesef şablonla ilgili bir durum değilmiş. herşey normal mümkün olsa size dosyayı göndereceğim ama firma bilgileri mevcut olduğundan gönderemiyorumda. belge içerisinde herhangi bir değişiklik yapınca mesela bir boşluk ekleyip yada boşluk silip yada farklı kaydet dediğimiz de bir sonraki açılışda sorun kalmıyor. merak ettiğim bu şekilde açılma sorunu neyden kaynaklanıyor. çünki gelen dosyaların hepsinde aynı sorun var. karşı tarafı uyarmak için sorunu anlamam ve çözüm üretmem gerekiyor. işte yardımınıza bu yüzden ihtiyacım var. soruna neyin sebep olduğunu bilmem yeterli.

Gönderildi : 27/01/2016 18:32

(@cozumpark)

Word uygulamasını güvenli olarak açmayı denediniz mi?

Windows -> Start -> Run... winword.exe /safe

Gönderildi : 27/01/2016 20:12

(@AdemGenc)
Active Member
Konu başlatıcı

evet denedim yine aynı şekilde biryerlere bağlanıyor gibi bekletiyor. dediğim gibi açıldıktan sonra farklı kaydederek sorunu çözüyorum ama çok fazla dosya var ve daha da gönderecekler. sorunun kaynağını anlayabilirsem yani neden böyle olduğunu karşı tarafa söyleyip düzelterek göndermelerini isteyeceğim. teşekkürler. eğer isterseniz bir kopyasını mail adreseinize yollayabilirim belki o daha net anlaşılır.

Gönderildi : 27/01/2016 20:57

(@cozumpark)

Eğer Word dosyası içinde makro ya da bir eklenti varsa, güvenli modun bunları devre dışı bırakmasını bekleriz.

Eğer güvenli mod ile açtıktan sonra da devam ediyorsa, sorunu Word dışında aramak gerekebilir. 

Sisteminizde virüs olmadığından emin misiniz? (Yukarda dediğim gibi, Word dosyasında virüs olsaydı güvenli mod bunu hallederdi.)

Dosyayı tamamen farklı bir makinede (örneğin kurum dışında) açmayı denediniz mi?  (Açılış sırasında bekleme olup olmadığını tespit etmek için.)

Gönderildi : 27/01/2016 21:39

(@AdemGenc)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekür ederim sanırım sorun göndericinin sunucu üzerinden ek olarak göndermesinden kaynaklanıyor. korumalı modu etkinleştir şeklinde açılıyor ilk önce etkinleştirince beklemeye başlıyor. sorun çözüldü. tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 29/01/2016 12:13

(@cozumpark)

sorun çözüldü.

Harika, memnun oldum.

Gönderildi : 29/01/2016 13:26

Paylaş: