Forum

Outlook Kapalı İken...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Kapalı İken Mail Uyarısı Alabilmek Hakkında.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
814 Görüntüleme
(@emrahaltingoller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi forumlar.

Thunderbirdden outlooka geçiş aşamasındayım ve şöyle bir ihtiyacım mevcut.

Outlookta küçültme yerine system traye gönderme mevcut ama program es kaza kapatıldığında malesef mail ile ilgili hiç bir bildirim alınamamakta.

Thunderbirdde bu işi yapan kapanma yerine küçülten ve system tray alıtna atan çok güzel eklentiler mevcut ama bir benzerini outlookta bulamadım.

Pop Tray tarzında eksta bir yazılım kullanmadan bu işi yaptırmanın yöntemi varmıdır. Hatta mümkünse outlookun kapanma fonksiyonunu bile devredışı bıraktırmak işime gelir.

Gönderildi : 06/01/2016 17:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Şu ana kadar ihtyacım olmdığı için 3 parti bakmadım ama outlook un böyle bir özelliğinin varsayılan olarak olmadığını biliyorum, yani programı kapatırsanız teknik olarak artık uyarı alamazsınız.

Sizin için hızlı bir araştırma ile bunları buldum

http://sourceforge.net/projects/keepoutlook/

http://www.slipstick.com/problems/how-to-stop-accidentally-closing-outlook/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2016 00:28

(@emrahaltingoller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan üstat teşekkürler. Geri dönüşüm biraz geç oldu ama kusura bakmayın. Sizin iletiminize paralel ilgili eklentiyi bende keşfettim.

İlgili dll dosyaları aynı outlook versiyonlarında bile farklı reaksiyonlar göstererek kabul etmeme ve ya çalışmama gibi problemler yarattı. 32/64 Bit ayrımına dikkat ederek yaptık lakin yinede sağlıklı sonuç alamadık.

Bir developer arkadaşlan outlookun kapatma fonksiyonunu devre dışı bırakabileceğimiz küçük bir exe bulduk o da tutarsız çalışıyor.

En son bulduğumuz çare "Görev Zamanlayıcı" üzerinden outlok exesini oturum açıldığında her 5 dakikda bir açmaya onuda ayarlarından sıraya aldırıyoruz her kapattığında karşısına sürekli outlook açılıyor.

Biraz sağ elle sol kulağa ulaşmak oldu ama malesef iç müşterim olan çalışma arakdaşlarımın kötü alışkanlıkları var 🙂 durduk yere kapatabiliyorlar ve böylesine spesifik ve kullanım alışkanlıklarında doğan sıkıntıları anca böyle devşirebiliyoruz.

Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 14/01/2016 21:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Aslında biz sistem yöneticileri bu tür sorumsuz davranışları ödüllendirmemeli, yani nasıl milyonlarca insan kapatmıyor ise onlarda kapatmamayı öğrenmeli, yok öğrenmiyor ise başka işte çalışmalılar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/01/2016 00:39

Paylaş: