Forum

gelen veya giden ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gelen veya giden mailerin copyası

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
840 Görüntüleme
(@ajanszebra1)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bir işyerine alan adına 6 adet farklı isimlerde mail hesabı açıldı fakat işyerinin sahibi derki ;
şirketimden giden veya gelen maillerin bir kopyası da bana gelsin

kullanılan office2013 outlook a gelen veya giden mailerin bir kopyasını istiyor bu mümkünmü acaba mümkünse nasıl yapılabilir

saygılarla

şenolkatip

Gönderildi : 22/04/2015 20:33

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Sistemi biraz anlatabilir misiniz ? Bu mail hesapları web hizmeti aldığınız firmanın hosting hesabındamı açıldı ?  

Exchange veya benzeri mailserver kullanıyor musunuz ?

Eğer hosting üzerinde mail tanımlandıysa , Hosting firmasıyla görüşüp [email protected] ve [email protected] olarak iki adet posta kutusu açtırın. Gelen ve giden maillerin tamamının buraya kopyasının gönderilmesi için tanımlama yapmalarını isteyin. Daha bu posta kutusuna düşen mailleri gmail gibi bir yere fw ettirebilirsiniz.

Daha sonradan başka bir mail hesabı bile açsanız bu sistem ek bir işlem yapmadan kesintisiz çalışmaya devam edecektir. 

Exchange üzerinde Hub Transport ile mümkün. 

Gönderildi : 22/04/2015 20:41

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Kopyasını istiyordan kastınız gelen mailin farklı bir kullanıcıya mail olarak gitmesini mi yoksa archive yapılmasını mı ? 

Gönderildi : 22/04/2015 21:11

(@selimbulut)
Gönderiler: 70
Estimable Member

Merhaba bunu Outlook'ta kural yazarak yapmanız mümkün.

Bilgi için kişi veya ortak grup adresine gönder" seçeneğini işaretleyiniz. Bunu işaretledikten sonra altta çıkacak "kişi veya ortak grup" yazısını tıklayınız. buraya göndermek istediğiniz kişinin mail adresini yazın.

İletinin bir kopyası bu adrese de gidecektir.

Ben bunu bu şekilde yapıyorum ama benim de şöyle bir sorum var kullanıcının kurallar'a girip bunu silmesini nasıl engellerim çünkü zaman zaman kullanıcı bunu kaldırıp iptal edebiliyor o yüzden ulaşmamasını istiyorum. 

Gönderildi : 23/04/2015 13:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kurallar ile saçma olur biraz daha mantıklı yol için nasıl bir mail sistemi kullandığınız konusunda bilgi verebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/04/2015 16:36

(@selimbulut)
Gönderiler: 70
Estimable Member

Neyi Saçma?

Mail hizmeti doruknet'den alınmakta her firmanın exchange'e vercek parası olmuyor rıza hocam:) 

Gönderildi : 24/04/2015 12:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Neyi Saçma?

Mail hizmeti doruknet'den alınmakta her firmanın exchange'e vercek parası olmuyor rıza hocam:) 

saçma olan bunu kullanıcının insiyatifine bırakmak 

kullanıcı okunmasını istemediği bir mail göndereceği zaman kullanıcı kuralı disable edebilir değil mi ??

Gönderildi : 24/04/2015 12:14

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Neyi Saçma?

Gelen ve giden maillerin kopyalarının iletilmesi sadece Exchange olan birşey değilki yanlış hatırlamıyorsam doruk.net mailenable kullanıyordu. Mailenable ise bunu sunucu tarafında yapmak mümkün ; 

http://www.okanozbey.com/mailenable-giden-ve-gelen-butun-epostalari-gorme-yonlendirme.html

Eğer kullandığınız mailler hosting hizmetindeki maillerse yani bir sunucu üzerinde size ait olan bir yapı değilse o zaman bunu sunucu tarafında yapma imkanınız zaten bulunmuyor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/04/2015 12:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Neyi Saçma?

Estafurullah hocam. Herkes exchange kullanacak diye bir durum yok tabiki. Saçma olan kısım outlooktan kurallar ile yapılması. Bunun en güzel yanı 1 adet daha mailbox alıp bunun boyutunu yüksek tutarak tüm gelen ve giden maillerin bir kopyasının buraya yönlendirilmesini Doruknet'ten talep edebilirsiniz.

Aksi durumda kullanıcı kuralı sildi, bilgisayar değişti v.s. derken bir dünya angarya iş. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/04/2015 15:02

Paylaş: