Forum

Outlook 2007 Cloud ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 Cloud Exchange Bağlantı Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@ahmet_ozcan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Bir firmadan cloud exchange hizmeti almaktayız. Ancak bazı bilgisayarlarda outlook belirsiz sürelerde ayarları unutuyor ve her harekette şifre soruyor. Bazen 1 haftada bazen 2 hafta da belli olmuyor kimlik doğrulama ayarları eski haline dönüyor. Ben anonim doğrulama istiyorum o şekilde ayarlıyorum sıkıntı yok çalışıyor ama daha sonradan bu ayarlar varsayılan ayarlara dönüyor. Microsoft a bu sorunu bildirdim para ile destek olabiliriz diye cevap verdi. Bu arada bu bahsettiğim bilgisayarlara ben sp yüklmesi yaptım çünkü normalde anonim doğrulama seçeneği de yoktu bunlarda. Güncelleme yaptıktan sonra aktif oldu. Sorun yaşadığım sistemler ; Windows XP+ Office 2007 ve Windows 7 + Office 2007 ben win8.1 ve office 2013 kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum. Bu sorunları nasıl aşabiliriz yardımcı olabilir misiniz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/04/2015 12:21

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhabalar,

kullanıcıların password  expired olduktan sonramı bu hatayı alıyor sunuz ?

Eğer  öyle ise windows credential ları temizleidkten sonra  sorun düzeleceğini düşünüyorum.

Gönderildi : 17/04/2015 14:52

(@ahmet_ozcan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yok kullanıcı parolaları expired olmuyor. Parola hiç değişmese de sorabiliyor. Yani ayarlar eski haline dönüyor. Ben kimlik doğrulamasını anonim olarak ayarlıyorum bi kere şifreyi girip hatırla diyince sormuyor. Ama 2 gün sonra bi bakıyorum parola istiyor. Ayarlara bakıyorum anonim olarak ayarladığım kimlik doğrulama eski haline dönmüş. Bu özellikle windows xp de çok tekrarlıyor. Windows 7 de ise belirsiz aralıklarla ve bazı bilgisayarlarda ise bu problem hiç olmuyor. Anlam veremedim yani. Parola deposunu sıfırlıyorum. outlook un oluşturduğu şuan yerine hatırlamıyorum ama s1 ile başlayan klasörü silip tekrar yapılandırıyorum ama sorun devam ediyor. 

Gönderildi : 17/04/2015 16:22

Paylaş: