Forum

Outlook 2013 Paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2013 Paylaşılan Takvimi Açamama Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
897 Görüntüleme
(@AbdullahCitil)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba
Konuyu baya araştırdım ancak net bir çözüme ulaşamadım. Kurumumuzda takvimini personeliyle paylaşan yöneticiler var.
Normalde paylaşımlarda hgerhangi bir sorun yok. Ancak şöyle istisnai bir durum var:
2013 outlook kullanan bir yönetici yine 2013 Outlook kullanan bir personeline takvimini gönderdiğinde(Share Calender ile) kullanıcı kendisine gelen takvim davetinde "Open This Calendar" düğmesini pafis görüyor. Dolayısıyla takvimi açamıyor. Bu yöneticinin diğer personeli sorunsuz olarak gelen davetleri ve takvimi açabiliyor.

Permission'ları kontrol ettik. Onlar editor olarak ayarlanmış durumda. Hatta tüm yetkileri kaldırdık yeniden paylaştık ama sonuç değişmedi.
Personel tarafındaki outlook calendar bölümünde open shared calender mesünü kullanarak ve yönetici ismini çağırarak açtığımızda ise o kullanıcıya ait başka bir takvim geliyor.

Bu kullanıcıya gelen davette takvimi aç düğmesi neden pasiftir, bunu nasıl düzeltebiliriz?
Yardımlarınızdan mutluluk duyarız. 

Gönderildi : 07/04/2015 22:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Outlook güncelleme durumları ne alemde? Sp ler geçilmiş durumda mı? X kişinin takvimini açamayan Y kullanıcısına Z kullanıcısından bir davet gittiğinde durum aynı mı? Böyle deneme yaptınız mı?
https://www.uvic.ca/systems/support/emailcalendar/facultystaff/outlook2010/opensharedcalendar.php

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/04/2015 15:41

(@AbdullahCitil)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey

Z kullanıcısından gönderdiğimiz davette sorun çıkmadı. Onu açabiliyor. Sanırım profili kaldırıp yeniden eklemeyi deneyeceğiz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2015 16:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Profili silmeden yeni bir profil tanımlayın açılışı ondan yapın. Onda düzelir ise eski profili silersiniz. Aksi durumda profilin kendini tamamlaması ost yi baştan oluşturmasını beklemeyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/04/2015 16:51

Paylaş: