Forum

Windows Live Mail E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Live Mail Error ID: 0x800CCC0F hatası.

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,758 Görüntüleme
(@yildirimozyakisir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Yöneticim Windows Live Mail programı kullanarak bir mail hesabı kullanmaktadır. Son 1 haftadır mail hesabında sorun yaşanmaktadır. Aşağıdaki hatayı almaktayız. Formlarda ve internetten araştırdım ancak Antivirüs, firewall ve mail kotası dolu gibi hatalar yazmaktadır. Ancak sorunumuz halen devam etmektedir. Sorun için yardımlarınızı istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

mail hesabı için mesaj göndermek veya almak için açılamıyor. Sunucunuz bağlantıyı beklenmeyen şekilde sonlandırdı. Bu olası nedenleri sunucu sorunları, ağ sorunları, ya da hareketsizlik uzun bir dönemi kapsar. 

Windows Live Mail Error ID: 0x800CCC0F

Protocol: POP3 Port: 110

Secure(SSL): No 

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 12/03/2015 14:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Bu live maile pop olarak değilde Web üzerinden erişim sağlayabiliyor musunuz ? Yanıtınız evet ise sistemde bir kısıtlama v.s. olabilir firewall v.s. var mı ortamda?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/03/2015 16:14

(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member

Merhaba,

Kullandığınız mail programının ayarlarına girin. Seçmiş olduğunuz protokolü pop3 se imap değilse imap pop3 şeklinde değiştirin. Outlook kullanıyorsanız eğer SSL özelliğini aktif edin. Mail sunucunuzun doğruluğundan emin olun. imap.xxxx.com smtp.xxxx.com (xxxx ler kullandğınız mail sunucusunun ismi olmalı yandex.com,gmail.com vb.) SSL yaptıktan sonra SMTP portunu 465 olarak ayarlayın. Almış olduğunuz hata SSL kullanmadığınızdan kaynaklı olabilir.

Gönderildi : 12/03/2015 16:55

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim. Ancak bugun de başka bir hata ile karşılaştım. Yeni konu başlığı açıp sorunu yazacağım.

Gönderildi : 13/03/2015 13:59

(@emreakdag)
Reputable Member

Buradan devam edin isterseniz. Önceki sorun neyden kaynaklı idi bilgi verebilirmisiniz ? Şuanda hangi hatayı alıyosunuz

Gönderildi : 13/03/2015 14:13

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önceki sorun için açıkcası bir şey yapmadık. Büyük ihtimalle POP3 desteği aldığımız firmadan kaynaklanıyor olabilir. Zaten son 1 aydır mail serverlarında sorun yaşamaktalardı. 0x800CCC0F dün yaşadığımız hatada sorunun kaynağını araştırdık ancak bir şey bulamadık açıkcası.Ancak windows live 0x800CCC0F dün yaşadığımız sorun şu anlık çıkmadı henüz.

Bugün ise farklı bir hata ile karşılaştım. 

Sorun açıklaması : Log onto incoming mail server (POP3): Your mailbox is temporarily unavailable because another e-mail message is being delivered to it or another mail application is accessing it. The server responded: -ERR [IN-USE] Temporary authentication failure.

Sorun için araştırma yaptım bulduklarım; Hatalı biçimlendirilmiş e-posta iletileri bir veya daha fazla e-posta adresinize gönderildi veya Birden fazla e-posta istemcisi aynı e-posta hesabına erişmek için ağ yoklamak için yapılandırıldı. Bu sorunun çözümü için;  sadece outlook kullanılması yazılmış. Ancak outlook + windows live mail programlarını kullanmak zorundayım.Antivirüs kaldırılması ve web mailde 1 mb üzerindeki maillerin silinmesi yazılmaktadır. Ancak çok uzun zamandır aynı ayarlar ve kurulu makina ile devam ediyoruz.

Sorunun çözümü için sizlere de danışmak istedim.Sorunun çözümü için nasıl yol izleyebilirim. Bu sorun ile karşılaştınızmı ?

Gönderildi : 13/03/2015 16:49

(@emreakdag)
Reputable Member

Aldığınız hatada geçici kimlik doğrulama hatası tesbit edilmiş. Mail sunucunuzda login olduğunuz birşey varsa doğrulayın. Sunucunuzun doluluğunu kontrol edin. Antivirüs programınız mail serverine ulaşmanıza engel olabilir kaldırıp deneyin. POP3 de aldığınız sorunu IMAP deneyerek aldınız mı yada İMAP denediniz mi ?

Gönderildi : 13/03/2015 16:59

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Emre bey,

POP3 olarak dışardan destek almaktayız. Sunucuya erişme sansım yok. IMAP olarak denemedik. Bu hatayı Log onto incoming mail server (POP3): Your mailbox is temporarily unavailable because another e-mail message is being delivered to it or another mail application is accessing it. The server responded: -ERR [IN-USE] Temporary authentication failure.  ne sebep olur onu araştırarak soruna kesin çözüm bularak işlemleri yapmam gerekmektedir. Makinada test vb.bir çok deneme işlemeleri yapamam yönetici makinası.

Gönderildi : 13/03/2015 17:14

(@emreakdag)
Reputable Member

Gelen hata mesajını çevirdiğimiz zaman başka bir eposta iletisi kendisine teslim ediliyor yada başka bir posta uygulaması kullandığından mailbox kullanılamıyor. Dışarıdan destek alıyosanız eğer size destek sağlayan birimlerle aldığınız hata hakkında görüşün yardımcı olabilmeleri için. Mailbox kullanılamıyor hatası alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Mailsunucunuz erişime kapalı veya açık olduğunu kontrol edin. Web üzerinden postalarınıza erişim sağlayabiliyormusunuz ?

Gönderildi : 13/03/2015 17:49

(@emreakdag)
Reputable Member

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cep telefonu üzerinden sorunsuz bir şekilde mailler gelmektedir. Ancak outlook ve windows live mail de bu hatalar ile karşılaşıyorum. Vermiş olduğunuz linki inceleyeceğim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Gönderildi : 14/03/2015 09:44

(@emreakdag)
Reputable Member

Eğer cep telefonlarınıza mailleriniz geliyorsa mail sunucunuzda problem olmadığını gösterir. Bilgisayarınızdaki yada sunucunuzdaki firewall yazılımınız mail sunucunuza erişmenizi engelliyor olabilir. Siz yinede vermiş olduğum linkteki yöntemleri izleyin. Sorununuz düzelmezse tekrar irtibata geçeriz.Firewall olarak hangi yazılımı kullandığınızı belirtirseniz birde size yardımcı olmamda kolaylık sağlayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 14/03/2015 14:00

Paylaş: