Forum

outlook 2003 gelen ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2003 gelen mail içeriği bozuk

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,035 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Office 2003 SBE sp3 kullanıyorum. Outlook ta bir kişiden gelen mailleri açtığımda saçma sapan yazılar çıkıyor. 2-3 satırlık yazı onlarca satır içerisinde yer alıyor.  Ama sadece 1 mail adresinden gelen mailde oluyor. Diğer mailllerde sorun yok. Office yeniden kurdum işe yaramadı. Sebebini bilen varmıdır. Teşekkürler.

Gönderildi : 12/02/2015 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ofis Service pack paketini geçtiniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2015 01:03

(@orkuntorunlar)
Gönderiler: 4
New Member

Service Pack'ler sonrası düzeldi bende. Microsoft sitesinden direk güncelleyebilirsin.

o.t 

Gönderildi : 15/02/2015 19:26

(@muratkinay)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Benzer bir durum bende de olmuştur. Bende gönderen kişi otomatik bülten gönderen bir kiralık hizmetti.

Gönderdiği mailin encoding yapısı farklı olduğu için sorun yaşıyorsun. Normalde Turkish ISO yada Unicode gönderiliyor.

Yayın yapan firmaya durumu paylaştım. sorun düzeldi.

Gönderen kişi ise karşıdaki kişinin kullandığı outlook üzerinde encoding kısmında hangi yapının seçili olduğuna bakmalısın.

Genel mail üzerinde Action - Other Action - Encoding altından kontrol edebilir. Turkish iso yada unicode sectiğinde karakterler düzeliyomu kontrol edebilirsin.

Gönderildi : 04/03/2015 15:39

Paylaş: