Forum

Outlook ekte gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook ekte gönderilen dosyaların bozulması

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,038 Görüntüleme
(@OzcanMANDIRACI)
Gönderiler: 62
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yaklaşık 2 haftadır outlook'ta ekte gönderdiğimiz dosyalarda sıkıntı yaşıyoruz. Mail gönderdiğimiz alıcıların 5 te 3'ü gönderdiğimiz dosyaları açamadıklarını söylüyorlar. Müşterilere inanmadım kendim başka maillerde denedim bende bile sıkıntı oldu. Sanırım mail bizden çıkarken bozuluyor. Bu bozulma web mail üzerinden olmuyor sadece outlook üzerinden gönderirken oluyor. Sistemimde Fortigate 50b var ondada bir sorun göremedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekküler...

Gönderildi : 19/05/2014 15:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu tür sorunların kaynağı genelde aşağıdakiler oluyor, kontrol edin isterseniz

1 - Outlook eklentileri

2 - AV uygulamaları

3 - Mail Gateway tarafındaki kural ve benzeri şifreleme yada DLP gibi eklentiler 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2014 17:26

(@OzcanMANDIRACI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu tür sorunların kaynağı genelde aşağıdakiler oluyor, kontrol edin isterseniz

1 - Outlook eklentileri

2 - AV uygulamaları

3 - Mail Gateway tarafındaki kural ve benzeri şifreleme yada DLP gibi eklentiler 

Hakan Bey merhabalar,

Önerilerinizi kontrol ettim 1 ve 3 'te hiçbir değişiklik olmadı kontrol ettim bir sorunda göremedim. 2. Önerinizde ise microsoft essentials security kullanıyoruz yine kontrol ettim ama bi sorun göremedim. Outlook üzerinden şirket maili ile gönderdiğimizde sorun yaşıyoruz gmail den gönderilen dosyalarda bir sorun olmuyor. Mail ve Hosting hizmeti aldığımız firma ile görüşüyorum kontrol ettik bizim sunucularımızda sorun yok diyorlar. Bir çıkmaz içindeyim.

Gönderildi : 20/05/2014 12:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sanal kurup temiz, sıfır bir outlook ve hiç bir eklenti AV olmadan deneyin eğer yine bozuk gidiyor ise birde bunu 3G modem ile deneyin, eğer bu da bozu ise sorun kesin MTA yani size bu hizmeti sağlayan şirket kaynaklıdır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/05/2014 13:09

(@OzcanMANDIRACI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Biraz uzun zaman oldu fakat sonucu diğer arkadaşlarında yararlanması için yazmak istedim.

Sorun %90 ihtimalle internet kaynaklı olduğu kanısına vardım. Denemediğim veya yapmadığım birşey kalmadı fakat cmd üzerinden herhangi bir web sitesine ping attığımda anlık kesintilerin olduğunu farkettim. Kesintilerin olduğu dönemde ise kullanıcılar ekte gönderilen dosyaların bozulduğunu gözlemledim. Bu sorun sürekli değil belirsiz zamanlarda yaşanıyordu. Sürekli yaşansaydı belki daha çabuk farkedebilirdim. 

Sonuç olarak internet hattımızı hem kapıya kadar hemde bina içi kontrol ettirdim ve ne hikmetse telekom elemanları geldikten sonra düzeldi. Onlardan gelen sonuç ise hatlarda bir sorun yok idi.

Yardımları için Hakan UZUNER'e teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/03/2015 14:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler, gerçekten farklı bir durum olmuş 🙂

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 09/03/2015 17:03

Paylaş: