Forum

Excel'de Kaydettiği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel'de Kaydettiğim Veriler Kapatıp Açınca Kayboluyor

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
15.9 K Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Excel belgeleri üzerinde değişiklikler yapıp kaydediyorum ve excel belgesini kapatıp açınca kaydettiğim verilerin kaybolduğunu görüyorum. Dosya ilk haliyle duruyor. Acaba dosya bozuk mu diye farklı dosyalarda denedim onlarda da aynı problem var. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Gönderildi : 13/05/2014 17:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar Görkem Bey, 

Bu konuya bakabilirsiniz; [url] http://support.microsoft.com/kb/271513/tr [/url]

Gönderildi : 13/05/2014 17:50

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. Vermiş olduğunuz linkte kaydederken yaşanılan problemlerden bahsedilmiş. Ben kaydetmede sorun yaşamıyorumki kaydet diyince hata vermeden kaydediyor. Tek sorun belgeyi kapatıp açınca belgede yapılan değişikliklerin kaydedilmemiş olduğunu görüyorum.

Gönderildi : 13/05/2014 22:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4332
Co-Helper

Program ekle kaldırdan onar yapınız.
Excel üst çubuğunda dosyanın durumu yazar normalde. Kayıt ettikten sonra file - info dan date, user bilgisine bakın güncellenmiyorsa excel kaynaklıdır sorun yeniden kurulum çözüm olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2014 23:22

(@Anonim)

Cevabınız için teşekkürler. Vermiş olduğunuz linkte kaydederken yaşanılan problemlerden bahsedilmiş. Ben kaydetmede sorun yaşamıyorumki kaydet diyince hata vermeden kaydediyor. Tek sorun belgeyi kapatıp açınca belgede yapılan değişikliklerin kaydedilmemiş olduğunu görüyorum.

Hem "kaydetmede sorun yaşamıyorum" diyorsunuzhem de "belgeyi kapatıp açınca 
belgede yapılan değişikliklerin kaydedilmemiş olduğunu görüyorum" 
diyorsunuz
Bence bir kez daha düşünün

Gönderildi : 14/05/2014 15:54

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Dosyada en üstte korumalı görünüm - uyumluluk modu vb. bir yazı var mı?

Bir de dosyayı farklı kaydet diyerek deneyiniz , durum nasıl? 

Gönderildi : 14/05/2014 17:11

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

diyorsunuz

Kaydet dediğimde kaydediyor. Hata falan vermiyor. Tek problem, yeniden açtığımda  verilerin kaybolması. Bozuk cümle kullandığımı zannetmiyorum bence siz tekrar ve dikkatli okuyun.

Gönderildi : 14/05/2014 18:03

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dosyada en üstte korumalı görünüm - uyumluluk modu vb. bir yazı var mı?

Bir de dosyayı farklı kaydet diyerek deneyiniz , durum nasıl? 

Sadece uyumluluk modu yazıyor. O da 2013 kullandığım için. Belgeler 2007 versiyonunda hazırlanmıştı. Kaydederken filan uyumluluktan dolayı v.s. herhangi bir hata vermiyor. 

Gönderildi : 14/05/2014 18:05

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Program ekle kaldırdan onar yapınız.
Excel üst çubuğunda dosyanın durumu yazar normalde. Kayıt ettikten sonra file - info dan date, user bilgisine bakın güncellenmiyorsa excel kaynaklıdır sorun yeniden kurulum çözüm olabilir.

Onarmayı denedim. Hatta kaldırıp tekrar kurdum. Yalnız şöyle bir durum var. Belgeler server üzerinde ben clientten çalışıyorum. Server da herhangi bir kısıtlama filan yok. Bundan kaynaklanan birşey olabilir mi? User bilgisi v.s. ye hiç bakmamıştım. Onları tekrar kontrol edeyim.  

Gönderildi : 14/05/2014 18:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4332
Co-Helper

Paylaşım yolundan dolayı bir farklılık olmaz. Yetkiniz yoksa dosyaya kayıt yapamıyor olmanız lazım zaten. Dosyayı uyumluluktan çıkarın xlsx olarak kaydedin öyle deneyin. Bazen aynı dosya üzerinde eski ve yeni sürümler çalışınca oluyor gariplikler yada bozulmalar diyelim. O dosyada Dosya > sorunları denetle yaptığınızda ne gibi hatalar görüyorsunuz onları da kaydedin. Bazen kişiler dosyalara toplu yapıştırma yaparken web kaynaklarıda taşınıyor küçük picture'lar görünmüyor sağda solda ama dosyalarda anormalliklere sebep oluyor. Dosyanın boyutu da çok büyük olmalı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2014 23:40

(@Anonim)

diyorsunuz

Kaydet dediğimde kaydediyor. Hata falan vermiyor. Tek problem, yeniden açtığımda  verilerin kaybolması. Bozuk cümle kullandığımı zannetmiyorum bence siz tekrar ve dikkatli okuyun.

Görkem Bey veya Görkem Hanım,

Bozuk cümle kullandığınızı söylemedim veya îmâ etmedim. Burada kendimi tatmin etmek için size yanıt veriyor değilim. Önce bunu belirteyim. 

Sizin yazdıklarınızın üzerinden tekrar geçiyorum; "Kaydet dediğimde kaydediyor. Hata falan vermiyor. Tek problem, yeniden açtığımda  verilerin kaybolması." 

Size şöyle izah edeyim o hâlde; eğer dosyayı açtığınızda verilerinizin hücrelerden teker teker kaybolduğunu (silindiğini) gözlerinizle saniye saniye göremiyorsanız (bu söylediğimle Matrix'teki kayan yeşil rakamları hâyâl edebilirsiniz) o hâlde kaydet dediğinizde kaydediyor görünebilir ama aslında dosyanız kaydedilmiyor demektir. Ayrıca bir işlem sonucunda karşınıza gelen her pencere hata penceresi değildir, hata penceresi ile karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür, genelde karşınıza gelen pencere, uyarı penceresidir. Eğer dosyanızı paylaşabilirseniz; inceleyip sorunu çözme ile ilgili yorum ve önerilerimi aktarabilirim.

Saygılar

Gönderildi : 16/05/2014 04:43

Paylaş: