Forum

Office Problemleri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office Problemleri Hk.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@KadirURGUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Şirket genelinde office ile ilgili yaşadığım bazı problemler var. 

* Outlooktan 3 mb ve üzeri mail gönderiminde problem yaşanıyor. Mailler günlerce giden kutusunda kalabiliyor. Webmailden problemsiz gönderebiliyorum.

Örnek Hata ekranı,

[url= http://i.hizliresim.com/jJVOdj.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/jJVOdj.jp g"/> [/img][/url]

* Outlookta aynı mail birden fazla kez gelebiliyor, gidebiliyor. Bir mailin 400 kez geldiğine şahit oldum. Özellikle 5 mb üzeri bir mail askıda kaldımı, sürekli olarak aynı maili göndermeye çalışıyor. Webmaile girip bakıyorum, bir mail var.

Mevcut yapı;

* Pop3 veya imap kullanıyoruz.

* 20 mb dosya gönderim sınırımız var.

* 20 mb dosya gönderim sınırımız var.

* Webmailden istediğimiz kadar dosya gönderip alabiliyoruz. Webmail tarafında herhangi bir problem yok. 

* Sonicwall kullanıyoruz.

* Outlook 2010, 2007, 2003 kullanıyoruz.

Yaptıklarım;

* Sonicwall tarafında engellenen bir davranış görmedim.

* Outlookda sunucu zaman aşımı süresini 5 dakikaya kadar çıkardım. Değişen birşey olmadı.

* Webmaili test ettim, herhangi bir problem yok.

Problemler neden kaynaklanıyor olabilir? 

Gönderildi : 28/04/2014 12:15

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba ,

Çok benzer sorunları bende yaşıyorum (mailin outlookda çok geç gitmesi, gitmemesi, olup olmadık hatalar, aynı mailin defalarca gelmesi vb) ve tamamiyle mail hizmeti aldığım firmadan kaynaklandığı ortaya çıktı bu hafta değiştirmek için çalışmalara başladım. Çok ucuz bir sağlayıcıydı bütçe çıkmadığı için idare ediyorduk ancak bu sorunlar artık yönetimi de ikna etti 🙂

Gönderildi : 28/04/2014 12:44

(@KadirURGUN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emin olamadığım için firmayı suçlamak istemiyorum.

Doruknet ile çalışıyoruz. Bu firma ile çalışan varmı? 

Gönderildi : 28/04/2014 13:01

(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member

Merhaba Kadir Bey,

Sorununuz devam ediyor mu ?

Gönderildi : 20/03/2015 14:58

(@KadirURGUN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Problem yaşadığım firmadan ayrıldım. 1 ay öncesine kadar yine bu şekilde bir problem ile karşılaşmıştım.

Neyse ki yeni firmada office365'e geçiş yapıldı. Problemlerden kurtuldum diyebilirim 🙂 

Gönderildi : 20/03/2015 16:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ofis 365 candır diyelim. 🙂 Mail sisteminde yeni bir soluk sanırım bundan bir kaç yıl sonra Ofis 365 kullanmayan kalmayacak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/03/2015 16:42

Paylaş: