Forum

Excel Dosya Aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel Dosya Açma Hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,700 Görüntüleme
(@AliYilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Excel dosyamın üzerinde değişiklik yaparken bir anda elektrik kesintisinden dolayı kaydedemeden exceli kapandı bilgisayar. Bu yüzden exceli açarken aynı dosyadan 2 tane var gözüküyor. Açmaya çalıştığımda " Dosya biçimi veya dosya uzantısı hatası geçerli olmadığından dosyayı açamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 11/12/2013 14:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hangi ofis versiyonunu kullanıyorsunuz ?  

Gönderildi : 11/12/2013 15:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba excel versiyonunuz nedir? Normalde otomatik kaydet ayarlı olmalı burada belirli bir zaman dilimine kadar olan dosyaya ulaşma imkanınız olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/12/2013 15:38

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2010 versiyonunu.

Gönderildi : 11/12/2013 18:17

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Merhaba Excel dosyamın üzerinde değişiklik yaparken bir anda elektrik kesintisinden dolayı kaydedemeden exceli kapandı bilgisayar. Bu yüzden exceli açarken aynı dosyadan 2 tane var gözüküyor. Açmaya çalıştığımda " Dosya biçimi veya dosya uzantısı hatası geçerli olmadığından dosyayı açamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Merhaba,

Eğer ki bilgisayar kapanıp, yeniden açıldığında o Excel dosyasını açıp soldaki açılan kurtarılan belge görünümünden seçip kurtaramamış iseniz geri geleceğini sanmıyorum, üzgünüm.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 11/12/2013 18:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ali Beyçözüm için birkaç farklı yol denemek gerek
Bu hatayı genelde dosya formatı değiştiğinde alırsınız.
Aslında dosyayı görebilsem hatayı giderip size tekrar iletebilirim
Bilmeniz gerekendosya bozuk olsa bile o dosyayı açmadan içerisindeki verileri görüntüleyebilir
hatta yeni bir Excel dosyasına tüm veriler aktarılabilir ama tam olarak hasarı bilmek gerek
Bunun içi öncelikle o iki dosyanın bir yedeğini alın ve denemeleri onların üzerinde yapalım

İlk olarak yapılması gereken, dosyayı kendi formatına tekrar ayarlamak
Bunun için ben dosyanızın formatını bilmediğimden siz şu şekilde bir deneyin;

■ Herhangi bir klasör içine giripKlasör ve arama seçeneklerinden Görünüm sayfasına gelin
Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini iptal edin
sonrasında dosyanın uzantısını ".xlsm" olarak değiştirin ve açmayı deneyinolmaz ise 
".xlsx" olarak düzeltin ve açmayı deneyinyine olmaz ise ".xls" olarak değiştirin.. 

Bu arada hangisinde ne uyarı verdiğini bize bildirin ki ona göre devam edelim

Gönderildi : 11/12/2013 19:32

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uzantısını .xls yapınca "Açmaya çalıştığınız dosya farklı bir biçimde Dosya güvenli kaynaktan geldiğini doğrulayın.Evet basıyorum dosya açılıyor fakat boş çıkıyor.Diğer .xlsm ve xlsx bu ikisindede "Dosya biçimi veya dosya uzantısı geçerli olmadığından dosyayı açamıyor." Hatalar bu şekilde 

Gönderildi : 12/12/2013 13:30

Paylaş: