Forum

outlook 2007 iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2007 için csv oluşturma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. DC üzerinde bulunan kullanıcıları export ederek, kullanıcı bilgileri "telefon, kısa no, resim ve etc." özellikleri csv formatında yapıp outlook'da kontak liste import etmek istiyorum. böyle birşey mümkün mü bu işlemi nasıl yapabilirim. en önemli konu ise kullanıcıların resimlerini ekleye bilmem. bu konuda bana yardımcı olacak birileri varmıdır 🙂

iyi çalışmalar

Gönderildi : 23/07/2013 11:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bunu PST ile yapabilirsiniz.

Eğer hali hazırda kullanıcı resimleri AD üzerinde kayıtlı ise, siz yeni bir kullanıcı profili açın boş olsun, sonra to kısmına gelip GAL içerisinde sadece kullanıcıları secip ve save to contact diyerek hepsini kontak listenize kayıt edin, sonra ise bunu pst olarak export edin, ardından bunu hangi outlook a import ederseniz edin resimler dahil tüm bilgiler gelecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2013 12:48

(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim...

Gal üzerindeki kullanıcılar da sadece telefon bilgileri var buna ek olarak kullanıcıların resimlerini eklememiz gerekiyor. 

bunu otomatik yapacak bir 3party yazılım varmıdır yoksa maunel olarak mı eklemek gerekecek "500" yakın bir sayı var manuel yapar isek zaman kaybı olabilir.

Gönderildi : 23/07/2013 13:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

AD ye ekleyecek yazılımlar var ancak ücretli, ücretsiz otomatik ekleyen bir yazılım yok bildiğim kadarı ile.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2013 14:15

Paylaş: