Forum

Office365 için...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Office365 için mx kayıtlarının oluşturulması hk.

Ismet OZTURK
(@IsmetOZTURK)
Üye

Merhaba;

Kurum maillerimizi Office365 üzerinde kullanmak istiyoruz. Hali hazırda bir web sitemiz de yayında olduğu için sadece mail hizmetlerinin yönlendirlmesi için dns kayıtları üzerinde bir kaç güncelleme yapılması gerekmekte.  Bu kayıtları yerel bir servis sağlayıcı üzerinde nasıl olaşuturlabileceği, kayıtların nasıl açılması gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var.

İlgi ve desteğinize şimdiden  teşekkürler.

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 07/02/2013 00:17
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Ofis 365 ile ilgili olarak http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=ofis+365&a=1  buradan yararlanabilir mx kayıtları konusunda http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2012/10/14/ofis-365-yelik-hesab-n-n-olu-turulmas-ve-domain-ekleme.aspx  bu makaleden yararlanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2013 01:41
Ismet OZTURK
(@IsmetOZTURK)
Üye

çok teşekkürler, makaleleri inceleyeceğim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/02/2013 02:29
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim. Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2013 01:17
Ismet OZTURK
(@IsmetOZTURK)
Üye

Rıza Bey Tekrar Merhaba;

yönlendirmeler konusunu hallettim. Şu anda mail alışverişi ve lync tarafı sorunsuz çalışıyor. Bundan sonra işleyişle ilgili bir kaç sorum olacak. İlginiz için teşekkürler.

 

- Mevcut sürümü beta sürüme nasıl yükseltebilirim?

- Bir kullanıcım sms'lerini de mail hesabına alabiliyor. Diğerleri içinde aynı uygulamayı kullanabilmem mümkün müdür? ( bu nasıl oldu çözemedim bilerek yaptığımız bir şey değil keza sms uygulaması için TÜRKİYE nin adı geçmiyor panelde)

-  Bu sorum bir müşterim için; Eski mailleri sunucumuza taşırken (exchange 2007'den) nasıl bir yol izlemeliyiz? Bir başka üyenin sorusuna şöyle bir cevap vermişsiniz. "Hesaplarınızı onmicrosoft olarak açın maillerinizi eski sunucuda çalışıyorken bu hesaplara çekin daha sonra uzantııyı değiştirirsiniz."  Tam olarak yazdığınız bu değildi tabi ben anladığımı yazdım. Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz? Bu şekilde olursa iş biraz daha kolaylaşıyor.

 

Çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 11/02/2013 21:01
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
- Mevcut sürümü beta sürüme nasıl yükseltebilirim? bu cümleyi tam anlayamadım biraz saha açar mısınız?

 - Bir kullanıcım sms'lerini de mail hesabına alabiliyor. Diğerleri
içinde aynı uygulamayı kullanabilmem mümkün müdür? ( bu nasıl oldu
çözemedim bilerek yaptığımız bir şey değil keza sms uygulaması için
TÜRKİYE nin adı geçmiyor panelde) Bu soruyuda biraz açar mısınız?

- Şimdi exchange ost olarak tutuyor ise. Yeni bir hesap ekleyince mesela profil altında deneme.ost şeklinde bir dosya oluşturur ve bunu bulut ile senkronize eder ama hata olma olasılığı var. Bu nedenle kullanıcıların maillerini pst üzerine çekin. Sonrasında Ofis365 exchange hesabıı kurun. Bu hesaba eski exchange 2007 pst dosyasını bağlayın ve Ofis 365 exchange hesabı üzerine sürükle bırakla bırakın. Ben iş yerimde bu şekilde yaptım biraz zaman alıcı ama en sağlamı bu.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/02/2013 15:15
Ismet OZTURK
(@IsmetOZTURK)
Üye

Merhaba;

 

betadan kastım; nisan ayında çıkacak olup, şuan Outlook.com da kullanılan benzeri bir arayüze sahip sürümdür. Kullanıma sunulmuşmudur, sunulmamışmıdır bilemedim size bir sorayım dedim. Hatta sizde bloğunuzda görselleri paylaşmışsınız.

 

Sms ile iligli kısmıda şöyle açıklayayım, cep telefonum a gelen mesajlar aynı anda office365 üzerinde çalışan domainime bağlı mail adresime de düşüyor ve bunu nasıl yaptım anımsamıyorum. Bu uygulama ile ilgili office365 de bir entegrasyon söz konusu mudur? yoksa turkcell üzerinden olan bişey midir?

 

son sorumda bende o şekilde yaptım fakat daha kısa olur mu diye şöyle bir yol izlemeyi düşünüyorum, müşterime deneme amaçlı bir office365 hesabı açtığımda misal xxx.onmicrosoft.com uzantılı mail adresleri tanımladık, bu adreslere e posta geçişinden  imap ile mailleri çektik sonra bu hesabı müşterinin kendi gerçek domaini ile uzantıları değiştirdik. Mümkünmüdür?, yönlendirme olmadan mailleri onmicrosoft.com hesabına çekmek akabinde  tüm postaları çektikten sonra yöneldnrimeleri aktif hale getirip uzantıları değiştirmek. Posta kutuları aynı kalır mı?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/02/2013 00:14
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

O arayüz 2013 ile birlikte gelecek. Şu anda geçilebilir değil. Demo ortamını görebilirsiniz linkini bulmam lazım geçenlerde göz atmıştım ama beklemenizde yarar var. Zaten tam anlamı ile oturunda ofis 2013 proplus download edilebilir ve arayüz outlook.com gibi olacak. Kesinlikle bekleyiniz.

Sms konusunda Ofis 365 tarafında bir şey görmedim bunu mutlaka telefonunuzdan bir şekilde yapılandırmış olmalısınız.

Bozulma ihtimali var ben olsam riske girmem önerdiğim şekilde ilerlerim.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2013 13:02
Ismet OZTURK
(@IsmetOZTURK)
Üye

çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/02/2013 15:20
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2013 23:47
Paylaş: