Forum

Outlook 2007 ayrı i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 ayrı iki hesap oluşturma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,222 Görüntüleme
(@musaogtem)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bu konuyu farklı farklı arattırdım yalnız tam olarak istediğime ulaşamadım, umarım sizler yardımcı olursunuz.

Outlook 2007 de iki ayrı hesap oluşturmak istiyorum. Outlook 2010 da bu seçenek, hesabı oluştururken verilmiş. "Yeni iletilerin teslim yeri: Yeni Outlook veri dosyası" şeklinde bu seçenekle beraber eklediğimiz hesabın tüm dosyaları ayrı bir şekilde ikinci, üçüncü şekilde sıralanabiliyor. Daha önce Outlook 2007 de de gördüm fakat bir türlü yapamadım. Sizlerden konu hakkında destek beklemekteyim.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 04/01/2013 15:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
İki hesaptan kastınız nedir biraz daha açarmısınız? Eklemek istediğiniz hesap türü v.s.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2013 17:50

(@musaogtem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Biraz daha açıklamak gerekirse,

Aşağıda ki resimde ilgili alana tıkladığımızda, ikinci üçüncü hesaplar ardı ardına farklı data oluşturarak, ayrı bir şekilde kurulabilmektedir. Bunu Outlook 2007 de yapabilir miyim?

Kurulum pop3 üzerinden yapılacaktır.

Gönderildi : 08/01/2013 01:54

(@SinanGuler)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba,

Microsoft Office 2007'de bunu yapman elbette mümkün.

Nasıl yapıldığına dahir bilgi verecek olursam aşağıdaki adımları tek tek izle..

Birden fazla mail hesabını ister aynı pst dosyasında tutarsın isterse de farklı farklı pst dosyalarına kayıt ettirebilirsin.

Varsayılan outlook üzerinde 2 tane mail hesabı var diyelim. Her iki mail hesabının da mailleri aynı pst dosyasına gelmesini istemiyor isek yeni bir

tane daha pst dosyası oluşturup,yeni kuracağımız yada varsayılan 2.mail adresini bu pst dosyasına yönlendirmen gerekiyor.Yönlendirme işlemini

ise Outlook>araçlar>hesap ayarları> yönlendirmek istediğin mail adresine tıklayıp, daha sonra alt kısımdan klasörü değiştir butonuna basıp, yeni

olan pst dosyasının yolunu seçtikten sonra dilediğin gibi kullabilirsin.

eğer tekrar problem yaşarsan,özelden mesaj atarsın..

Gönderildi : 14/01/2013 20:32

(@musaogtem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Sinan Bey. Dediğiniz şekilde istedğim sonuca vardım.

Gönderildi : 13/03/2013 13:35

Paylaş: