Outlookta var olan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlookta var olan listeyi çekme  

RSS
DİLEK ÇAKIR
(@DiLEKCAKIR)
Üye

Merhabalar, kurumumuzda e-posta için outlook kullanılıyor.Sorum şu var olan kişi listesine 2. ve 3. e-posta adreslerini nasıl ekleyebilirim? (tek tek eklemeden) . Bir de ben kişi listemdeki kişilerden yeni dağıtım listesi-grup oluşturdum. Ben bu hazır oluşturduğum şekilde ,diğer kullanıcılara kurarken hesaplarını, aynı şekilde aktarabilir miyim ? yani onlara da hali hazırda grupları baştan düzenlemeden hallede bilir miyim ?

Alıntı
Gönderildi : 12/12/2012 13:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Outlook versiyonunuz ve kullandığınız mail yapısı hakkında bilgi verebilir misiniz? Pop, exchange v.s.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2012 12:46
DİLEK ÇAKIR
(@DiLEKCAKIR)
Üye

Outlook 2007 ,IMAP kullanıyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2012 13:13
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba outlook üzerinde kişi gruplarını düzenleyip bunları pst olarak export edebilirsiniz. Sonrarında bu kişileri kullanacak olan mail hesaplarının bulunduğu bilgisayarlara  bu pstleri bağlayarak sürükle bırakla gerekli kişiler klasörüne taşıyabilirsiniz.

Aynı hesaba mail ekleme kısmını tam anlamadım birden fazla mail adresi ekleyip bu mail adreslerinin hepsinde adres defterinizden kişi seçerek mail atabilirsiniz.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2012 00:24
DİLEK ÇAKIR
(@DiLEKCAKIR)
Üye

Çok teşekkürler cevabınız için ama pst olarak çıkardım dediğiniz gibi sürükle bırak şeklinde kişiler klasörüne deyince tek bir kişi eklenecekmiş gibi boş kişi profili geliyor.Eklemek istediğim pst dosyasıda notlar içinde görünüyor. Dosya Al/Ver den denedim o şekilde oldu.Gruplar da görünüyor artık.

Mail ekleme konusunda şöyle, a kişisinin x mail adresi mevcut ben yine a kişisine ait y değişkeni olarak bir mail ekleyeceğim fakat bu eklediğim mail adresini a kişisinin adres defterinde görmek istiyorum. Yani 2 defa a->x,a->y şeklinde değilde a->x,y şeklinde bunun için tek tek eklemeden, var olan tüm kişi listesine ekleme yöntemi var mıdır? Şimdilik excel de düzenleyip 2. mail adreslerini kişileri baştan ekleyerek aktardım. Fakat yarın bir gün 3. mail adreslerini eklemek gerektiğinde kişileri baştan silmem gerekmemeli olduğunu dşünüyorum.Tekrardan teşekkürler. 

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2012 01:19
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Kullanıcılarınız sizi yoruyor sanırım. Biraz saçma istekler oluyor yapılabilir mi? Yapılır.
Bu durumda denetim masası posta kısmına girin burada bir profil daha tanımlayın. Kullanıcının diğer profilinide burada tanımlayın. Outlook açılırken profil seçsin ister x ister y adresine girsin.

Diğer türlü outlook üzerinde x mailide şu kişiler görünmesin y mailinde bunlar gözükmesin biraz işi fantaziye taşımaktan, iş güzarlıktan başka bir şey değil.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2012 01:30
DİLEK ÇAKIR
(@DiLEKCAKIR)
Üye

Profil oluşturmayı biliyorum fakat bu istenileni karşılamıyor. Bakacağım bir çaresine , teşekkürler,kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2012 01:49
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Ben teşekkür ederim.
Genelde uygulamalar global ve genele yazılır. Kullanıcı istekler biraz fantastik olmuş.
Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2012 23:55
Paylaş: