Forum

Paylaştırılan excel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Paylaştırılan excel dosyasında özet tablo kullanımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,131 Görüntüleme
(@CemYilmaz)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Şirkette Ofis programı olarak 2010 Professional kullanıyoruz. Muhasebe departmanında oluşturulmuş olan yurtdışı alacaklar adlı bir excel dosyası mevcut. Bu excel dokümanını üzerine aynı anda veri girişi yapılması istendi. Akabinde bu dokumanı muhasebe departmanın ayrıca görebileceği fileserverda bir folder da share ediyorum. Bu dokümanı aynı anda kullanabilmeleri için çalışma kitabını paylaştırıyorum. Doküman içeriğinde, Sayfa1 de verilerin girildiği kısım, Sayfa2, Sayfa3
ve Sayfa4 de ayrı ayrı özet tablo oluşturulmuş durumdadır. Bu kısma kadar hiç bir sorun yok. Yalnız çalışma kitabını paylaştırdığım zaman özet tablo üzerinde hiçbir değişiklik yapamıyorum. Yada izin verdiğim kişiler özet tabloda değişiklik yapma yetkisine sahip olsunlar istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 12/11/2012 20:38

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Pivot içeren workbook'u paylaştırdığınızda bazı kısıtlamalar geliyor.Yaşadığınız pivot table kısıtlamalrıda bunlardan birisi bende aynısını yaşamıştım.

Aşağıdaki link'te paylaşılan excel sheet'indeki diğer kısıtlamaları listesini görebilirsiniz.

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/use-a-shared-workbook-to-collaborate-HP010096833.aspx

Create or change charts or PivotChart reports You can view existing charts and reports.

Gönderildi : 13/11/2012 01:28

Paylaş: