Forum

Ms Outlook 2010 Exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Outlook 2010 Exchange Gönderme/Alma Sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
852 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 416
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Kullanıcılarımızdan birinin bilgisayarını yeniden kurdum. Windows XP (tüm güncellemeleri yapıldı) ve Ms Outlook 2010 kullanıyor.

Ms Outlook 2010'da Exchange maili tanımladıktan sonra local pst oluşturup yeniden başlatıyorum ama gelen mailleri pst'ye teslim et dediğimde aşağıdaki ekran geliyor ve bekliyor. Her hangi bir hata mesajıda vermiyor.

[url= http://a1211.hizliresim.com/13/8/fr99b.jp g" target="_blank">http://a1211.hizliresim.com/13/8/fr99b.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 08/11/2012 19:20

(@mustafatekin)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Hesabı oluşturduğunuzda ''Hesap Ayalarını Sına'' dediğinizde sınama e-postası gönderiyormu_?

Gönderildi : 08/11/2012 19:29

(@onrturan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hesabı oluşturduğunuzda ''Hesap Ayalarını Sına'' dediğinizde sınama e-postası gönderiyormu_?

Evet gönderiyor,

Exchange üzerinden kullan dediğimde bir sorun olmuyor, local pst dosyasına mailleri teslim et dediğimde oluyor.

Gönderildi : 08/11/2012 19:43

(@mustafatekin)
Gönderiler: 57
Trusted Member

pst dosyasının boyutundan dolayıda olabilir birde yeni bir pst dosyası açarak varsayılanı değiştirebilirmisiniz.

Gönderildi : 08/11/2012 19:51

(@onrturan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

pst dosyasının boyutundan dolayıda olabilir birde yeni bir pst dosyası açarak varsayılanı değiştirebilirmisiniz.

PST dosyasını yeni oluşturdum, 2 Mb boyutu var.

Gönderildi : 08/11/2012 20:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Outlook 2010 bu tarz saçmalık yapıyor bazen hesap oluşturma sırasında pst yolunu değilde daha sonra gösterin. Default olan yerdeki pst dosyasını kesin farklı bir yere yapıştırın. Outlook açılınca size pst yok der yerini sorar bu sefer yeni eklenecek olan pst yolunu gösterin. Diğer bir yöntem ise veri dosyalarından pst olarak yeni pst dosyasını ekleyin sonra bunu varsayılan yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2012 19:23

(@onrturan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Outlook 2010 bu tarz saçmalık yapıyor bazen hesap oluşturma sırasında pst yolunu değilde daha sonra gösterin. Default olan yerdeki pst dosyasını kesin farklı bir yere yapıştırın. Outlook açılınca size pst yok der yerini sorar bu sefer yeni eklenecek olan pst yolunu gösterin. Diğer bir yöntem ise veri dosyalarından pst olarak yeni pst dosyasını ekleyin sonra bunu varsayılan yapın.

Rıza hocam hepsini yaptım, sonuç aynı.

Gönderildi : 09/11/2012 19:43

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

1-bu sıkıntı genellikle profilin bozulmasından kaynaklanıyor. denetim masasından posta dan profili silip exchange hesabını tekrardan oluşturun.

2-birde göndermek istediğiniz domain adına ping atabiliyormusunuz client çözebiliyormu o ismi kontrol edebilirmisiniz.

3-ayrıca firewall varsa kapatınız, Windows firewall da dahil + servisinide stop edip test edebilirmisiniz

4-virüs programını kaldırıp test edermisiniz

Gönderildi : 09/11/2012 19:56

(@onrturan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

1-bu sıkıntı genellikle profilin bozulmasından kaynaklanıyor. denetim masasından posta dan profili silip exchange hesabını tekrardan oluşturun.

2-birde göndermek istediğiniz domain adına ping atabiliyormusunuz client çözebiliyormu o ismi kontrol edebilirmisiniz.

3-ayrıca firewall varsa kapatınız, Windows firewall da dahil + servisinide stop edip test edebilirmisiniz

4-virüs programını kaldırıp test edermisiniz

Virus programını kapatıp denedim.

Zaten yüklediğim sıfır bilgisayardı, yeniden profil oluşturdum.

Domainde herşeyi yapabiliyorum network map, ping gibi.

Windows'un kendi firewall'u kapalı ama gene manual gönder al yaptığımda takılıyor. Manual yapmazsam mailler gidip geliyor.

Anlayamadım sorunu. 🙁

Gönderildi : 09/11/2012 20:11

Paylaş: