Forum

Excel 2007 dosya a&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel 2007 dosya açma sorunu?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,641 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir excel dosyası var. Bu excel dosyasının içersinde özet tablolar formuller ve db mevcut. Dosyayı kaydettim fakat dosyayı tekrar açmak istediğim de onarılması gerektiğini hakkında uyarı geldi. Onarma işlemini yaptığım da dosya açılmıyor. Ancak Aç ve Onar bölümünden yaptığım da açılıyor ve bu hata mesajını veriyor.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="true"?>
-<recoveryLog xmlns="http://schemas.openxmlformats.org/spreadsheetml/2006/main"><logFileName>error018280_01.xml</logFileName><summary>'C:\Users\xxx\Desktop\Monthly Sales xxxxx 042012.xlsx' dosyasında hata algılandı</summary>-<additionalInfo><info>Excel dosya düzeyi doğrulamayı ve onarımı tamamladı. Bu çalışma kitabının bazı kısımları onarılmış veya atılmış olabilir.</info></additionalInfo></recoveryLog>
Sizce ne yapmalıyım nasıl bu dosyayı kurtara bilirim. İstendiğinde dosyayı gönderebilirim.

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/05/2012 14:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

açıkcası çok bir şansın yok, google yardımcı olacaktır pek çok program var ama hangisi iyisi ve hepsinin satın almasının olması da mümkün değil

https://www.google.com/#hl=en&gs_nf=1&tok=4USV6bDLSy3j2tb2I8Dqzg&cp=16&gs_id=hf&xhr=t&q=repair+excel+2007&pf=p&sclient=psy-ab&oq=repair+excel+200&aq=0&aqi=g4&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=ab407b5897f76374&biw=1600&bih=697

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2012 01:03

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Konuyla alakalı bulduğum program Kernel Excel. Bu programla recovery yapabiliyorsunuz.
Ama bu dosyanın içinde bir yer de bir hata var onu bulamıyorum. Tekrar düzenliyorum kaydediyorum yine aynısını yapıyor. 

Gönderildi : 08/05/2012 14:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

En sevmediğim durumlar, içinde her şeyin olduğu ve çok önemli olan excel' ler, aslında program olması gerekirken excel de ısrar edince böyle oluyor, inan zor iş Allah kolaylık versin, çözüm bulursan bizimlede paylaşırsın değil mi 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2012 19:10

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam tabi ki paylaşırım.

Gönderildi : 09/05/2012 14:19

Paylaş: