Forum

Outlook 2010 kişi a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 kişi arama da sarı renkle vurgulananlar altta kalıyor

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
799 Görüntüleme
(@Y.EmreBAHCIVAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Outlook 2010 da exchange üzerinde bulunan common folder, kişiler arasında arama yapıyorum ve kişileri buluyor.Fakat 1000 kişinin bulunduğu bir listede 1 kişi arıyorsam o kişiyi buluyor da öne getirmiyor.1000 kişi arasında geziyorum ancak öyle sarı vurgulu rengi bulabiliyorum.Bunun bir yolu yok mudur ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 14/02/2012 13:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Normalde 1000 kişi içerisinde "hakan" derseniz size isminde hakan geçenleri getirir sadece sanırım sizin outlook profilinde bir sorun var ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2012 14:35

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hakan hocam,

Malesef hepsini gösteriyor onların arasında istediğim varsa vurgulu olarak belirtiyor.Acaba ayarlarda bunun bir çözümü var mıdır? Bu arada sistemi ve office i dün kurdum her zaman ki gibi yapılandırdım.

Gönderildi : 14/02/2012 15:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu hata outlook tarafında index ayarlarının bozulması ile oluyor. Yapmanız gereken işlem. Control PAnle / ındexing options açın. Açılan pencereden microsoft outlooku işaretleyin /advanced seçin ve buradaki rebuild tıklayın. Bu index rebuild işlemi kullanıcının mailine bağlı olarak devam edebilir. (7-8 saat )gibi. Rebuild bittikten sonra, normal halini alacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/02/2012 20:51

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu hata outlook tarafında index ayarlarının bozulması ile oluyor. Yapmanız gereken işlem. Control PAnle / ındexing options açın. Açılan pencereden microsoft outlooku işaretleyin /advanced seçin ve buradaki rebuild tıklayın. Bu index rebuild işlemi kullanıcının mailine bağlı olarak devam edebilir. (7-8 saat )gibi. Rebuild bittikten sonra, normal halini alacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Merhabalar bu işlemi bir kaç kez yaptım öncesinde hiç arama yapmıyordu index yaptırınca arama yapmaya başladı.Açıkcası biraz sıkıntılı bi işlem gibi gözümü korkutuyor.Tekrar deneyeceğim artık kullanıcı çalışmadığı saatte.Umarım sorun çözülür Office 2003 e geri dönmek istiyorlar yoksa.Teşekkürler..

Gönderildi : 15/02/2012 13:05

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhabalar ,

Dün mesai bitiminde Index options/rebuild işlemini yaptım dediğiniz gibi kullanıcı bilgisayarına hiç müdahale etmedim.Sabah geldiğimde tekrar baktım arama sonuçlarında bir değiliklik yok ve arama yaptığımda "öğelere ilişkin dizin oluşturma işlemi devam ettiği için arama sonuçları tamamlanmamış olabilir" şeklinde uyarı veriyor.Nasıl çözebiliriz bu sorunu ?ss

Gönderildi : 16/02/2012 12:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sürec hala devam ediyor, bitmesini beklemen gerekli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/02/2012 12:54

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sürec hala devam ediyor, bitmesini beklemen gerekli.

Hakan hocam şuan mecburen outlook kullanıyorlar umarım bu sorun teşkil etmez.Birde bu durumun 16 saat geçmiş olmasına rağmen halen tamamlanmaması sonrasında olumlu olacağı hissini hiçmi hiç vermiyor bana açıkcası.Umarım korktuğum gibi olmaz.

Gönderildi : 16/02/2012 13:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Açıkçası bu sorun için, size bahsettiğim işlemi yaarak çözüme ulaşmıştım. 2 gün boyunca rebuild işleminin devam ettiğini biliyorum. Bence bekleyin derim

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2012 13:21

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Açıkçası bu sorun için, size bahsettiğim işlemi yaarak çözüme ulaşmıştım. 2 gün boyunca rebuild işleminin devam ettiğini biliyorum. Bence bekleyin derim

Keyifli çalışmalar.

Başka çarem yok sanıyorum mecburen bekleyeceğim.Teşekkürler ilginiz için.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2012 13:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu ip ucu işe yarayabilir belki ?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/313471.aspx

Gönderildi : 23/02/2012 00:33

(@Y.EmreBAHCIVAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şuan için Advanced search seçeneğiyle bi nebze sorunu çözdüm.Tekrar sorun yaşadığımda bu yöntemi uygulamaya çalışırım.Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık.

Gönderildi : 27/02/2012 13:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz.

Gönderildi : 28/02/2012 03:12

Paylaş: