Forum

Outlook 2007 mail s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 mail silme hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,251 Görüntüleme
(@OkanViDiN)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kullanıcılarım outlook 2007 kullanıyor.Daha önceden donma sorunu yaşıyordum, scanpst ile bu durumu düzelttik fakat bir kullanıcımızda mail silmeye başlayınca herhangi bir maili silmek istediğimiz zaman silme işlemini gerçekleştirmiyor.Mesela : sırayla mail sileceğiz , silmeye başlıyoruz herhangi birtanesine geldiğimizde (belli bir mail değil ) maili silmiyor altındaki maili silmek isteyince siliyor.Outlook pst'sinin boyutu 8,5 GB , microsoft böyle bir durum olmaması gerektiğini söylemesine rağmen bir çözüm bulamadık.Eklentileri kaldırdık , antivirüs'ten devre dışı bıraktık ama sorun devam ediyor.Güvenlik'ten veya "mail silmeye karşı koruma" gibi birşey olabilir mi ? Acaba nasıl bir yol izleyebilirim şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 05/02/2012 18:24

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

shift delete tuşlarıyla silersen sorunun kalmaz dostum... pst boyutu aştığından dolayı outlookda mail silmekde sıkıntı yaşarsın... donar kitlenir

Gönderildi : 05/02/2012 18:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Scanpst ile düzelttikten sonra pstyi compact edip deneyebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/02/2012 18:58

(@OkanViDiN)
Active Member
Konu başlatıcı

shift delete ve sürükle bırak formülünü denedim fakat sonuç aynı ,sabit bir mailde değil en önemsiz mail bile bunu yapabiliyor ve işin ilginci hatada vermiyor. Kapsamlı bir temizlik şart oldu sanırım .

Pst 'yi compact etmeyi denememiştim, ilk işim deneyeceğim peki eskiye dair mailleri silme veya kaybetme gibi bir risk taşır mı ?

Gönderildi : 05/02/2012 20:42

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

mailleri silmeden compact etmen nasıl olur bilmiyorum ama yine rıza hocanın dediği gibi compact işlemini dene boyut büyük olduğu için biraz uzun sürer..

Gönderildi : 05/02/2012 21:18

(@OkanViDiN)
Active Member
Konu başlatıcı

compact pst ile 600 mb bir sıkıştırma gerçekleştirebildim fakat yine
aynı şekilde bazı maillerde silme işlemini yapamıyor.Scanpst , compact
pst dışında yapılabilecek birşey varmıdır?
Buarada sistem özellikleri:
Core 2duo işlemci ve 4gb ram'a sahip bir makina ,

Çok ilginçtir ki microsoft'ta konuya bir cevap veremiyor!

Gönderildi : 10/02/2012 21:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

önce scan pst ile 2 dafa tarama yaptır.

ardından eski pst yi yeni oluşturduğun bir pstye import et.

Gönderildi : 11/02/2012 17:15

Paylaş: