Forum

okundu bilgisine ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

okundu bilgisine kural yada filtre olusturmak.

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
3,015 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese selamlar.

Öncelikle belirtmek isterimki konuyu forumda aradım fakat bulamadım, lütfen daha önce sorulmuş vede cevaplanmış ise link veriniz?

Outlook2007 üzerinde bir arkadaşım sürekli olarak okundu bilgisi istemekte. (serverları yok maillerini ISP den alıyor ve yolluyorlar).

Karşıdaki alıcı farklı Posta Okuyucu programlar (thunderbird, evolution, oexpress vb..) kullanabildği gibi faklı bir dile yada OS a sahip olduğundan farklı şablonda okundu yada okunmadı mailleri gelmektedir.

Arkadaşım ayrı bir klasör oluşturmuş ve okundu maillerini buraya eliyle taşımakta

Yapmak istediğim şu; bu işlemi elle yapmasın otomatik yapsın.

Ama kurallar zincirim uzadıda uzadı.

konuda gecen kelimelere göre kural yapmak bence güvenilir değil. (Okundu: , Okunmuş: Read: Re: Ynt:, Lu:, ve bir sürü almaca ,fransızca başka dillerde şablonlar).

Ayrıca okundu maili olmayan ama bu kurala uyan maillerde okunanlar klasörüne taşınabiliyor.

Outlook2007 de okundu maillerini ayrı bir simge ile işaretleyebiliyor, kurallarda gelen mail okundu maili ise sunu yap diyemiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler...

Gönderildi : 05/01/2012 21:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

aslında kendimce birşeyler buldum,

mesaj kaynağına göre filtre yapabiliyormuyuz

"Content-Type: multipart/report;"  kaynakta varsa şuraya taşı diyebiliyormuyuz? 
Gövdede değil kaynakta geçiyorsa kuralda nasıl işletebiliriz?

Gönderildi : 05/01/2012 22:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bir başka olay daha buldum,

kurallarda 1. adımda form_adı formunu kullan > formları seç > uygulama formları > içinden raporu secerek oluşturunca oldu gibi.

Ama bu kursalda rapor formundan kastedilen nedir? hangi durumları kapsar dökümen bulabilirmiyim?

Yinede "mail source"  göre kursl yspmsk bana daha kesin görünüyor

Saygılarımla..

Gönderildi : 05/01/2012 23:26

Paylaş: