Forum

Ağ üzerindeki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ üzerindeki access dosyasına erişim

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@MetinYILDIRIM)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şirketimizde kullanılmakta olan bir access veritabanı dosyasına ağ üzerinden kullanıcılar erişmektedir. Bu dosyaya aynı anda bütün kullanıcılar erişebilmektedir. Benim isteğim bu access veritabanı dosyasına aynı anda bir kullanıcının erişmesi. yani bu dosya bir kullanıcıda açık iken diğer 2. bir kullanıcı açamasın. access açık olan kullanıcı kapattığında diğeri açabilsin. Bunu yapabilmemiz mümkün mü bunu yapabileceğimiz 3. parti bir program varmı bildiğiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/12/2011 22:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Paylaşım özelliklerinden erişim sayısını 1 yapıp denediniz mi? 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/12/2011 22:54

(@MetinYILDIRIM)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam ben paylaşımdaki klasöre değil, bu klasör içindeki bir access dosyasına bu şekilde ulaşmak istiyorum ağ üzerinde. bir kullanıcıda bu acess dosyası açıkken diğer bir kullanıcıda açıyor ve değişiklik felan yapıyor kapatınca haliyle girdiği veriler kayboluyor yani kaydedilmiyor 🙁

Gönderildi : 25/12/2011 23:05

Paylaş: