Forum

Outlook Mail Ayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Mail Ayarları[Exchange]

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,013 Görüntüleme
(@muratozbey)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Sistemimde Exchange Sunucum mevcut. Her kullanıcının mail adresi var ve Outlook ile Mail işlemlerini yapabiliyorlar. Kullanıcı ilk oturum açtığında Mailbox ayarlarını elle yapılandırıyorum. Acaba bunu otomatik olarak yapabilmek mevcut mu? Yani kullanıcı oturum açtığında mailbox ayarlarını otomatik aldırmak mümkünmü? 

Gönderildi : 09/12/2011 13:51

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Merhabalar. Dediğiniz işlem mümkün. DNS te autodiscovery diye bir A kaydıaçmanız yeterli.

Gönderildi : 09/12/2011 14:42

(@muratozbey)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Peki Aynı Bilgisayarda farklı bir kullanıcı oturum açtığı zamanda aynı işlem gerçekleşir mi?

Gönderildi : 09/12/2011 16:50

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Exchange varsa hangi user ile oturum açarsanız açın kullanıcının Exchange hesabı varsa outlook'u açınca 2 next ile ototmatik sistem algılar.

Ancak Exchange versiyonunuzu yazmamışsınız , 2007 veya 2010 ise Autodiscover işinizi görecektir. outlook açınca otomatik hesap tanımlanır.

Blog'umuzda Exchange Server bölümünde makalesi mevcuttur.

Gönderildi : 09/12/2011 17:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Exchange varsa hangi user ile oturum açarsanız açın kullanıcının Exchange hesabı varsa outlook'u açınca 2 next ile ototmatik sistem algılar.

Ancak Exchange versiyonunuzu yazmamışsınız , 2007 veya 2010 ise Autodiscover işinizi görecektir. outlook açınca otomatik hesap tanımlanır.

Blog'umuzda Exchange Server bölümünde makalesi mevcuttur.

bu sistem için birde isa mı gerekli isa olmadan kullanıcı nerede oturum açarsa orada iki next ile mail hesabı oluşturulabilirmi

makalede isa da olması gerekiyor diye bir bilgi var da  olmadan olmuyormu güzel bir çözüm

Gönderildi : 03/01/2012 14:17

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Sistemimde Exchange Sunucum mevcut. Her kullanıcının mail adresi var ve Outlook ile Mail işlemlerini yapabiliyorlar. Kullanıcı ilk oturum açtığında Mailbox ayarlarını elle yapılandırıyorum. Acaba bunu otomatik olarak yapabilmek mevcut mu? Yani kullanıcı oturum açtığında mailbox ayarlarını otomatik aldırmak mümkünmü? 

Merhaba

Bu isteğinizi Office Customization Tool ile yapabileceğinizi biliyorum. Şehsen böyle bir şeye ihtiyacım olmadı ve denemesini de yapmadım ama bu tool'u kullanarak Office kurulurken bir çok ayar (Katılımsız kurulum, Otomatik Key girme, özel ayarlar vs.) yapabiliyorsunuz. Office versiyonunuzu yazmamışsınız ama kısa bir arama ile 2010 için Çözümpark'ta bir makale bile buldum.

http://www.cozumpark.com/blogs/ofis/archive/2011/03/20/office-customization-tool-oct-ile-office-2010-kurulumunun-zelle-tirilmesi.aspx

Gönderildi : 03/01/2012 14:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

Bu isteğinizi Office Customization Tool ile yapabileceğinizi biliyorum. Şehsen böyle bir şeye ihtiyacım olmadı ve denemesini de yapmadım ama bu tool'u kullanarak Office kurulurken bir çok ayar (Katılımsız kurulum, Otomatik Key girme, özel ayarlar vs.) yapabiliyorsunuz. Office versiyonunuzu yazmamışsınız ama kısa bir arama ile 2010 için Çözümpark'ta bir makale bile buldum.

http://www.cozumpark.com/blogs/ofis/archive/2011/03/20/office-customization-tool-oct-ile-office-2010-kurulumunun-zelle-tirilmesi.aspx

siz konuyu tam anlamamışsınız makale ararken bizim demek istediğimiz kurulmuş olan office de atıyorum bir kullanıcı başka bir pc de kendi oturumunu açtı ve outlook u açtı burada istediğimiz exchange den o kullanıcının bilgilerini çekmesi oto pşarak hesap ayarlarının yüklenmesi

Gönderildi : 03/01/2012 14:33

Paylaş: