Forum

Office 2007 ve 2010...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2007 ve 2010 kaydederken .tmp uzantılı dosyalar hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,364 Görüntüleme
(@MertOZTURK)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Değerli Arkadaşlar.

Office 2007 ve 2010 sürümlerinde yaşadığımız ve çok zor çözdüğümüz bir sıkıntımızdan sizlere bahsedeceğim.

Özellikle Excel programında ve diğer Word, Powerpoint vb. kaydetme yaparken kaydedilen klasör içerisine, her yeni kayıt yapmada ve güncellemede *.tmp dosyaları oluşmaktadır. Bunun sebebi Trend Micro Antivirus Programıdır. Değiştirme imkanınız varsa değiştiriniz. Bizim Server lisanslı ve değiştirme imkanımız olmadığı için üretici firma ile görüştük TrendMicro admin kurulu bilgisayarda güncelleştirme yapıldı ve sorun çözüldü.

Eğer Antivirus Programınız farklı ise Antivirus Programını kaldırıp tekrar sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol ediniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/12/2011 16:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Mert,

Paylaştığın bu değerli bilgi için teşekkür ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/12/2011 17:08

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Yıl 2017 ve ben yeni geçtim Trend Micro ya bu sorunu çözmem 2 günümü aldı ve paylaştırılmış excelleride bozuyor verileri bazen kayıt ettiriyor bazen ettirmiyor .xls ve .xlsx dosyaarını bypass yaptım ayrıca office 2017 de başka sorunlar office 365 başka sorunlar yaşatıyor bakalım bugün TM Türkiye ile görüşüp çözüm yolu arayacağım.

Gönderildi : 21/04/2017 14:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Selam Mustafa, case numarası var mı TM tarafında, bizim ile paylaşırsan bizde partner olduğumuz için yakından takip edebiliriz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/04/2017 20:48

(@mehmetbalkay)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Yıl 2017 ve ben yeni geçtim Trend Micro ya bu sorunu çözmem 2 günümü aldı ve paylaştırılmış excelleride bozuyor verileri bazen kayıt ettiriyor bazen ettirmiyor .xls ve .xlsx dosyaarını bypass yaptım ayrıca office 2017 de başka sorunlar office 365 başka sorunlar yaşatıyor bakalım bugün TM Türkiye ile görüşüp çözüm yolu arayacağım.

Merhaba,

Aynı sorundan muzdarip bir insan olarak, bir şey sormak isterim.. xls ve xlsx dosyalarını bypass yaptırmanız mantıklı , ancak bu dosyalardan gelebilecek olan virüs ataklarına açık hale gelmiş bu şekilde sisteminiz.. Ben, tüm clientlardan değil de, sadece fileserverdan officescan client ı kaldırarak şimdilik çözüme ulaştım.. TM den dönüş alabilirsek bir update ile, ayrıca mutlu olacağım..

Trend Micro'dan açıkçası böyle bir sıkıntıyı beklemezdim, hele ki bunca uzun süren bir soruna çözüm bulmamalarına ayrıca şaşırdım..

Gönderildi : 25/04/2017 19:59

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Hakan hocam mail yolu ile iletişim kurarak ilerledik ve şuanda da başka bir sorun var gizli dosyaları ve dosya uzantılarını sürekli açıyor ben elle kapatıyorum bir zaman sonra otomatik yine eski haline geliyor ama şuda var Trend Micro daki arkadaşlarda bizde ilk defa gördük diyor tıpkı .temp dosyalarında olduğu gibi.

Gönderildi : 20/12/2017 18:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Selam, ilk konu aslında anlamlı, yani orada bir temp dosyası oluşuyor ve günün sonunda onu taradığı için office dokümanı da bundan rahatsız oluyor.

Ama işletim sistemindeki gizli dosyaları gösterme, uzantıları gösterme diyip heleki bunu yapabiliyorsun bir süre sonra geri geliyor ise bence TM ile ilgisi yoktur, neden bunun TM ile ilgisi olduğunu düşünüyorsun?

Gönderildi : 20/12/2017 19:33

Paylaş: