Forum

Outlook dizinleme i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook dizinleme işlemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,176 Görüntüleme
(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar outlook'uma yeni pstler ekledim bunlarda çok fazla mail var. Mailler içerisinde arama yaptığımda outlook maillerinizi dizinliyor diyor ve normalde var olan mailleri bile göstermiyor saatlerce bekliyorum fakat dizinleme işlemi çok yavaş.Bunu hızlandırabilirmiyim yada dizinleme işlemini kapatabilirmiyim?

Gönderildi : 23/11/2011 01:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bilgisayarınızın HDD hızına bağlı bir durum, eğer çok fazla mail var ise beklemek zorundasınız, durumuda outlook üzerinden kontrol edebilirsiniz, yani kaç öğenin indekslendiğini.

Veya masa üstü arama ürünleri var, bin, google vs onlarıda deneyebilirsiniz.

Outlook versiyonu nedir ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2011 01:25

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2010 kullanıyorum bi kaç yeni pst ekledim toplam boyut 15 gb civarında harddisk hızı 7200 rpm olması lazım. Fakat çok yavaş ilerliyor ve bazı mailleri bulmam gerek.Dizileme işlemini kapatamazmıyım?Kapatabilirsem sanırım arama sonuçları daha yavaş olucak ama geçte olsa istediklerimi bulucak değilmi??

Gönderildi : 23/11/2011 01:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Tabiki index özelliğini outlook için kapatabilirsiniz

http://www.addictivetips.com/microsoft-office/outlook-2010-search-indexing/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2011 12:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

outlookda aradığınızı bulmak için iyi bir özellik ama ben size Xobniyi öneririm. indexleme ve bulmada çok daha iyi.

Eğer aramalarımı hızlı yapayım diyorsanız o zaman kesinlikle ister office indeclemesini ister başka bir ürünü kullanın.

size önerim bilgisayarınızı akşam açık bırakın sabaha kadar o işini bitirir.  uyku vs. durumlarını gözden geçirin. ve  hatta birde birleştirme zamanlayın örneğin gece 4-5 gibi sabah bilgisayarınızı hızlı kullanın :))

Gönderildi : 24/11/2011 18:28

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

outlookda aradığınızı bulmak için iyi bir özellik ama ben size Xobniyi öneririm. indexleme ve bulmada çok daha iyi.

Eğer aramalarımı hızlı yapayım diyorsanız o zaman kesinlikle ister office indeclemesini ister başka bir ürünü kullanın.

size önerim bilgisayarınızı akşam açık bırakın sabaha kadar o işini bitirir.  uyku vs. durumlarını gözden geçirin. ve  hatta birde birleştirme zamanlayın örneğin gece 4-5 gibi sabah bilgisayarınızı hızlı kullanın :))

Bu tam olarak nedir.Outlook için bi eklentimi?Ücretsizmi ayrıca?

Gönderildi : 25/11/2011 22:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Evet outlook için eklenti ücretsiz versiyonda sadce bir PST de kullanmanıza izin veriyor.

ücretli versiyonda ise tüm PST leri kullandırabiliyor. Deneyin sitesini inceleyin.

Gönderildi : 28/11/2011 19:22

Paylaş: