Forum

Outlook 2007 de Mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 de Mail gönderirken İşlem başarısız oldu.Bir Nesne bulunamıyor hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,644 Görüntüleme
(@uygurkubra)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Office 2007 ultimate kurdum pc ye outlooku açıp hesap ayarlarını gerçekleştirdim.Gönder al yaparken sorunsuz çalışıyor.Gelen mailleri alabiliyorum ama mail göndermeye çalıştığımda. İşlem başarısız oldu.Bir nesne bulunamıyor hatasını alıyorum.Profilinden kaynaklanacağını düşünerek profili silip yeniden oluşturdum ama değişen hiçbişey olmadı.Hatta ofisi kaldırıp yeniden kurdum ama hala sorun devam etmektedir.Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 30/09/2011 16:25

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Mail server ve bu server'a bağlantı tipi ve ayarlarınız hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2011 17:03

(@uygurkubra)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

Kurduğum pc server değil,benim kendi iş yerindeki bilgisayarım.Mail server ayarlardan öğrenmek istediğiniz endir anlamadım ...İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 30/09/2011 18:04

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Kurumunuzda bir mail server varmı ona bağlanarakmı mail atıyorsunuz yada dışarıda bir firmadan mail hizmeti alıyorsunuz onu öğrenmek istemiştim.

Mail atmayı outlook üzerinden değil'de mail server'a uzaktan web üzerinden erişebiliyorsanız eğer oradan mail hesabınıza girip mail atmayı deneyebilirmisiniz buradda aynı sorunu yaşayacakmısınız acaba önce bunu test etmenizi öneririm?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2011 19:06

(@uygurkubra)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Evet web üzerinden web mail aracılığı ile mail gönderip alabiliyorum.Benim sıkıntım mail serverımızda ya da   hesap ayarlarımda değil.Outlooktan gelen maillere ulaşabiliyorum.Ben Outlooktan yeni posta diyerek veye gelen maili yanıtla deyip bişeyler yazıp göndermeye kalktığım zaman bu hatayı almaktayım.Neden kaynaklandığını henüz anlayabilmiş değilim.İlginiz için çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 01/10/2011 13:15

(@CanMekin)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar,

Office 2007 ultimate kurdum pc ye outlooku açıp hesap ayarlarını gerçekleştirdim.Gönder al yaparken sorunsuz çalışıyor.Gelen mailleri alabiliyorum ama mail göndermeye çalıştığımda. İşlem başarısız oldu.Bir nesne bulunamıyor hatasını alıyorum.Profilinden kaynaklanacağını düşünerek profili silip yeniden oluşturdum ama değişen hiçbişey olmadı.Hatta ofisi kaldırıp yeniden kurdum ama hala sorun devam etmektedir.Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. 

Selamlar,

sizin sorununuz 2 sebeten olabilir. 1. outlook autocomplate dosyasını eski bir profilden transfer ettiyseniz. 2. exchange global adress listten kaynaklı olabilir. size tavsiyem yeni mail yazdığınızda adresi outlook otomatik tamamlıyorsa "delete" tuşuyla tamamlanan adresi silip kendiniz adresi tekrardan yazın. sorununuz çözülecektir.

saygılarımla.

Gönderildi : 13/10/2011 15:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu sorunun nedeni genel olarak  adres defteri liste nesnesinin adres listesi eksiktir ya da yanlıştır. Yeni mail oluştururken a harfine bastığınızda a ile başlayan kişiler otomatik geliyor mu? Eğer geliyorsa orada olmayan bir adrese mail atmayı deneyin ya da oradaki mail adresni sili ve ele tekrar giriş yaparak göndermeyi deneyin.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 15/10/2011 04:13

Paylaş: