Forum

Outlook mail okuma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook mail okuma ile ilgili problem

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,866 Görüntüleme
(@MesutArslan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, öncelikle konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum, yanlışsa özür dilerim.

Bir müşterimizde Outlook ile ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Öncelikle ortamda Sbs 2003 server ve Exchange 2003 var. Problemimiz ortağa düşen maillerde. Client'larda Outlook 2003 sp3 yüklü.

Yaklaşık 10 kişinin baktığı bu ortak mail klasöründe, sadece 1 kullanıcı (yeni bir laptop , Windows 7 yüklü) ortakta okunmamış bir maili okuduğunda diğer kullanıcılar okumuş olsa dahi herkeste bir anda okunmamış hale geliyor. Bu kullanıcı daha önce başka bir PC'de Windows xp yüklü olarak çalışıyordu. O zaman bir sıkıntı yoktu fakat şu anki sisteminde böyle bir problem var. Problem Exchange ilemi ilgili yoksa Outlook ilemi yada Windows 7 ilemi anlayamadık... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 29/07/2011 15:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

windows 7 makinadaki outlook ayarlarından kaynaklanıyordur. outlook seçeneklerinde var diye hatırlıyorum o ayarlar. okundu olarak işaretle veya işaretleme gibiydi sanırım.

normal bir makinadaki outlook ayarlarını ve hesap ayarlarının detaylarını incelerseniz bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

kolay gelsin

Gönderildi : 29/07/2011 17:36

(@MesutArslan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey teşekkürler cevap için,

Dediğiniz ayarı Outlook'ta bulamadım fakat benim problemim biraz daha farklı gibi. Yani Windows 7 kullanıcısı ortakta herhangi bir maili okuyor, okuduğunda normal okunmuş olarak gözüküyor, fakat diğer kullanıcıların PC'sinden aynı maile baktığımızda okunmuş olmasına rağmen o an okunmamış oluyor. Windows 7 kullanıcısı okuduğu anda oluyor buda... Böyle enteresan bir problem 🙂

Dediğiniz seçeneklere bakmaya devam ediyorum hala, tekrar teşekkürler...

Bahsettiğiniz ayar Düzen menüsü altındaymış ama bu sorunumu çözmedi maalesef 🙁 Zaten bu kullanıcının kendisinde bir problem yok, diğerlerini etkiliyor 🙁

Gönderildi : 29/07/2011 18:08

Paylaş: