Forum

Outlook 2010 Imap't...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 Imap'ten Pop3'e geçiş (mailleri görüntüleyememe)

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
5,680 Görüntüleme
(@AbdullahCitil)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Kurumumuzda kullanıcıların bilgisayarlarına Outlook 2010 hesapları kurduğumuzda bazılarını imap hesap türü ile kurmuş ve bu da sunucuda mail kotalarının dolmalarına neden olmuştu.

Biz de bunu farkettikten sonra kullanıcıların veri dosyalarını yedekledik ve imap hesaplarını silerek pop3 hesabı kurduk.

Pop3 hesabı, sunucudaki tüm mailleri indiriyor ama göstermiyor. Bazı klasörlerde filtreleme vardı kaldırdığımız halde yine görünmüyor.

Örneğin 100 mb'lık veri dosyasında 3-4 tane mail varmış gibi gösteriyor.  Görünüm ayarlarında Imap de bulunuyor. Orada da bazı değişiklikler yaptık ama veri dosyasının içinde bulunan mailleri bir türlü görüntüleyemedik.

Bunları görebilmemizin yolu nedir?

Gönderildi : 28/06/2011 19:33

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, "Pop3 hesabı, sunucudaki tüm mailleri indiriyor ama göstermiyor" bu kısma ayrıntı katarmısınız ?, 

Gönderildi : 29/06/2011 15:44

(@AbdullahCitil)
Active Member
Konu başlatıcı

imap'te iken bildiğiniz gibi mailler sunucuda kalıyor. pop3'te ise sunucuda kalmasını istemiyoruz ve bilgisayarımıza indirip sunucuyu boşaltıyoruz.

bizim sorunumuzda pop3 hesabı kurduktan sonra sunucuda bulunan ve o güne kadar gönderilmiş olan tüm maillerin indirildiğini gözlerimizle görüyoruz..

gelen kutusu yanındaki ((3)  (12) (34) parantez içindeki sayı artıyor ve her bir inen mail için de sağ alt köşede konu, kimden vs bildirim gösteriyor.

işlemler bittikten sonra gelen kutusuna tıklayınca sanki sihirli bir el değmiş gibi gelen kutusu yanındaki parantez kaybolup tüm mailler bir anda yok oluyor. 

bir kaç tanesi filtrelemeye kurban gidiyor. fakat kalan %90lık kısımın neden görüntüleyemediğimizi anlayamıyoruz.

Gönderildi : 04/07/2011 03:55

(@AbdullahCitil)
Active Member
Konu başlatıcı

Aynı sorunu sadece tek bir bilgisayarda yaşamadım. Yaptığım 5-6 bilgisayarda da aynı şey başımıza geldi ve şu an o geçmiş maillere ulaşamıyoruz.

Bunun çözümü nedir?

Gönderildi : 06/07/2011 13:21

(@OguzhanKARANFiL)
Gönderiler: 16
Eminent Member

aynı sorun bende de var

sunucuda görüyorum maili outlokta göremiyorum imap olarak ayarladım

ne yapacagımı bilmiyorum

Gönderildi : 07/07/2011 17:05

(@a_azizkutay)
Gönderiler: 1
New Member

Konu eski ama cevabı yok.

Aynı sorunu bende yaşıyorum.

Daha önce bu sorunu yaşamış ve çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim...

Gönderildi : 06/09/2011 15:10

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, outlook uzerinde kural tanimlamissmiydiniz _?  

Gönderildi : 10/09/2011 17:48

(@EmreKURTBAS)
Gönderiler: 3
Active Member

Sol alt köşede klasörde filtre uygulandı yazıyor olabilir.

Filtre uygula-->gelişmiş-->IMAP Durumu Eşittir İmlenmemiş

diye bir filtre olabilir onu kaldırırsanız.Gösterebilir mailleri

benimde başıma şuan geldi bu şekilde çözdüm.

Gönderildi : 07/05/2016 17:08

Paylaş: