Forum

Outlook 2003 Silinm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003 Silinmiş Mail Kurtarma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@Proferhan)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şirketimizde oluşan bir ihtiyaç üzerine;

Mesela işten ayrılan bir kullanıcım var.Bu kullanıcı işten ayrılmadan önce outlook 2003'de bazı gönderilmiş mailleri silmiş.Bendende bu mailleri bulmam istendi.

1- Aylık olarak .pst dosyalarını yedek alıyorum.Örnek : 01.03.2011-01.04.2011 aralığında aldığım yedek var.Ancak kullanıcı 20.04.2011 tarihli bir gönderilmiş maili sildiği için yedeklerde bulamıyorum.

2- Hosting hizmetini NATRO dan alıyoruz.Onlarlada görüştüm bu konuyu.Ancak sadece gelen kutusu mail server'da tutuluyor.Yani gönderilmiş öğeler sadece kullanıcın bilgisayarında tutuluyor.Kural oluşturarak tüm kullanıcıların gönderdikleri mailleri kendime cc olarak almayı denedim.

Bu seferde maili gönderen kullanıcı gönderilmiş öğelere girdiğinde gönderdiği mailin bana cc olduğunu görüyor.Göremesin istiyorum.

Kısaca sorum şudur.

1- Hiçbir hosting firması gelen ve gönderilmiş mailleri bir arada yedeklemezmi???.

2- Tüm kullanıcılarımın gönderdiği her maili , kendime bcc olarak almak istiyorum.Ancak kullanıcılar bunu göremeyecek onlar sadece Kime gönderiyorsa ona gittiğini görecek.

Gönderildi : 26/04/2011 12:02

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Size bcc veya cc gelmesi etik olmayacaktır. İleride başınızı ağrıtır. Bunun yerine tüm gelen giden maillerin tek bir hesaba yönlendirilerek arşivlenmesi daha mantıklı olur. Kullanıcı silsede zaten ilgili hesaba arşivlenmiş olacaktır.

Gönderildi : 26/04/2011 12:25

Paylaş: