Forum

your out of office ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

your out of office settings cannot be displayed because the server is currently unavailable

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.

Exchange 2007 standart ve office 2007 standart kullanmaktayız ve sadace bazı clientlarda outlookdan ofis dışı asistanını kullanmak isteğimizde

"your out of office settings cannot be displayed because the server is currently unavailable" hatasını almaktayız. Fakat ofis dışı asistanını owa üzerinden aktif edebiliyorum. microsun konuyla alakalı çözümünü ve fixit dosyasınıda uygaladım fakat hatadan kurtulamadım.

önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 23/12/2010 12:23

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

göndermiz olduğunuz makalaleri denedim ama yine sonuç alamadım. Aslında ofis dışı asistanı owa üzerinden ve kullanıcının başka lokasyonundaki pcsinden sorunsuz bir şekilde çalışmakta.ofis ve framework splerini kurdum fakat yinede sonuç alamadımç

Gönderildi : 23/12/2010 16:44

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bir fikri olan yokmu arkadaşlar.

Gönderildi : 05/01/2011 20:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Office tarafında güncel servicepack yükleyip deneyiniz.

Gönderildi : 07/01/2011 18:27

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hem office hem xp tarafında güncellemeleri gerçekleştirdim. ama yinede sorun düzelmedi.

Gönderildi : 10/01/2011 17:44

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Bu sorunla 3 gündür uğraşıyorum. Ben de exchange 2003 r2 den 2010 sp1 e geçiş yaptım. Clientlar office 2007 kullanıyor. Bu sorunun kesin çözümünü bilne veya çözmüş kişiler varsa yardımlarını bekliyorum

Teşekkürler

Gönderildi : 23/05/2011 23:02

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Sisteminizde Web filtresi yada proxy kullaniyormusunuz? Eger kullaniyorsaniz exchange.company.com yada exchange ipsini exclude edin

Gönderildi : 23/05/2011 23:25

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Ferhat Bey merhaba,

Sistemimizde proxy kullanmıyoruz. Sorunun ben güncellemelerle ilgili olduğunu düşünüyorum kimi makinede açılıyor kimi makinede açılmıyor. Ancak açılan makine ile açılmayanın konfigürasyonunu aynı yapmama rağmen sorunu aşamadım. 

Gönderildi : 24/05/2011 12:04

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Bu sorunu çözdüm. DNS kayıtlarında autodiscover.x.com şeklinde ve IP olarak da dış IPnizi göstererek bir kayıt açtığınız vakit problem çözülmektedir.

Bilgilerinize

Gönderildi : 26/05/2011 16:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

bu konuda bir kaç bir şey yazdım.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/your-out-of-office-settings-cannot-be-displayed-because-the-server-is-currently-unavailable-try-again-later-oof.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2011 19:22

Paylaş: