Forum

outlook2007 yavaşla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook2007 yavaşlama

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimiz bünyesinde kullandığımız iki bilgisayarda da office 2007 tr kurulu.Sorun outlookta sol taraftaki (gelen kutusu vb.) klasörlerden bir diğerine geçmeye kalktığımızda yaklaşık 45sn. civarında beklemesi o arada outlookun yanıt vermiyor demesi maillerin yükleniyor diye beklemesi ancak bekleyince kendiliğinden düzeliyor tabi çalışmamıza engel oluyor.pst dosyalarının bouytları 3 gb civarındadır.Ancak 2 adet bilgisayarında aynı anda bu şekilde çalışması düşündürücü biraz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/12/2010 15:29

(@erginilgaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm , makineler güncelleme yapmış sistem geri yükleme ile çözüme ulaştım.

Gönderildi : 17/12/2010 17:12

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

Sayın ILGAZ;

1- Sistemlerin devamlı olarak güncel tutmanı öneririm. Windows ve office 2007 tarafında.

2- 3 GB mail ciddi bir mail kapasitesi tez elden bir arşivleme yapsan iyi olacak diye düşünüyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 17/12/2010 17:21

(@erginilgaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Önerilerinizi dikkate alıcam ilginiz için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/12/2010 18:21

(@umitunsal)
Gönderiler: 60
Estimable Member

Aynı sorunu bende yaşıyorum pst yedeğini aldığımda yaklaşık 3 gb yer tutuyor  ve sormak istediğim bir kaç soru var 

Outlook 2007 nin maximum tutabileceği eposta sayısı ne kadardır?

Outlook 2007'yi hızlı bir şekilde kullanılması için optimize edilme imkanı var mı ?

Gönderildi : 21/12/2010 17:40

(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member

3 gb pst dosyası okadarda büyük değil office 2007 standart kullanmakatyım yaklasık 7 gb pst dosyam var ve herhangibi bir performans sorun yok fakat windows ve office tüm güncellemeler yüklü ek olarak bilgisayarda ayda bir gereksiz dosya ve registry kayıtların temizlenmesi 3-4 ayda birde defrag işlemi ile disk üzerinde dosyaların düzenlenmesi işlemini yapıyorum. pagefile dosyasınıda bilg. bağlı ikinci bir disk varsa oraya taşımanı öneririm. aksi takdirde güncellmeler yüklü değilse ne yaparsan yap ofis ve windowsda performans sorunu yaşarsın.

Gönderildi : 24/12/2010 12:12

Paylaş: