Outlook yedekleme ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook yedekleme otomatik  

bora göznur
(@boragoznur)
Üye

Otomatik yedek alabileceğim denediğiniz proğram tavsiye edebilirmisiniz.Ortamda office 2003.2007 çok az 2010 var.Hangi proğramlarla alıyorsunuz düzenli yedek

 

Şimdiden çok teşekkürler 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 12/12/2010 17:10
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba,

Öncelikle belirteyim hiç denemedim sadece okuyunca aklıma gelen bir pratik fikir bu, denemeden kullanıcılarda uygulama derim.

C:\Documents and Settings\ DİZİN İSMİ \Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

içerisindeki bilgiler sizin outlook taki mailleriniz, bu klasörü istediğiniz bir yere dos taki kopyalama komutu(copy)  ile istediğin bir yere kopyala bilirsin, başarılı olursan bu komutları bir *.bat dosyası adında bir dosya içerisine kopyalar daha sonra zamanlanmış görevlere veya başlangıca yerleştirebilirsiniz. böylece pc her açıldığında veya zamanı geldiğinde o klasörü istediğiniz yere kopyalar, böylece yedek almış olursunuz.

 

Not: aklıma gelen pratik bir bilgi program vs kullanmadan, önemli bilgiler olmayan bir yapıda denemeden uygulamayın, iyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2010 18:03
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

Bu benim şahsi fikrim belki  sizin için uygun olmayabilir Öncelikle  ortamınızda  Domain ortamı var ise ve File server  yapınızda var ise yedek alınmasını istediğiniz kullanıcılara  roaming profile  oluştura bilirsiniz  kullanıcının  dataları  sunucu  üzerinde ve kendi profilinde  barınacaktır kullanıcı her oturum açıp kapadığında  verileri  replike olacaktır bu şekilde  outlook pst'nin yedekleri  otomatik alınır .

 Tabi bu bir fikir. 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2010 18:23
bora göznur
(@boragoznur)
Üye

Öncelikle teşekkürler ilgilendiniz ama ben denenmiş gerçek hayatta uygulanmış bir tavsiye istiyorum gelişmiş bi cözüm roming profile bence 200 pc bir ortamda gereksiz bi yer ve performans kaybı olurdu sanırsam benim fikrim ama

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 12/12/2010 23:00
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

selam, 200 clientlı bir yerde network performansını arttırıcı unsurlar düşünülmüştür diye sanıyorum. Roaming profile uygulamasi hayata geçirilmiş, bugün bir çok yerde uygulanan bir çözümdür, bu yüzden ilk fikre ben de katılacagim. Fakat boyle bir imkan olmadığını düşünerek outlookun default yeri yerine belli aralıklarla ilgili klasör için kullanıcının D:\ partitionına yedek alabilirsiniz xcopy vs gibi bir çözümle. Bu da olmaz diyorsanız mail sorumlulugunu kullanıcının kendisine yüklemeniz gerek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2010 23:07
bora göznur
(@boragoznur)
Üye

Teşekkürler arkadaşlar bu işi yapan proğram yokmu

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/12/2010 00:51
 Anonim

Windows XP işletim sistemli bilgisayarlar için uygun bir çözüm ntbackup aracını kullanmaktır. Outlook dosyaları kullanımda bile olsa yedeklenir.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2010 14:50
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye
 Anonim

http://www.cozumpark.com/forums/197673/ShowThread.aspx

 

Not: Arkadaşlar aramalarınızı Google özel aramasından yaparsanız bulursunuz

diğer aramada bulamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 22:05
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Portalımız üzerindeki arama kısmına Outlook yedek yazdığınızda çıkan sonuç aşağıdadır.Bulamadığım dediğiniz nedir?

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=Outlook+yedek&s=152

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2011 12:18
Paylaş: