Forum

Outlook 2007'de Exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007'de Excange bağlantısında sorun var

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@CihanGUNGOR)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;  Windows 7 kullanıyorum outlook 2007 açtığımda "Microsoft Exchange bağlantısı yok. Bu eylemi tamamlamak için Outlook çevrim içi veya bağlı olmalıdır." uyarısı veriyor tamam dedikten sonra Microsoft Exchange açılıyor ve posta kutusu hepsini doldurup "Adı Denetle" tıkladığımda "Ad çözülemiyor. Microsoft Exchange bağlantısı yok. Bu eylemi tamamlamak için Outlook çevrim içi veya bağlı olmalıdır" uyarısını veriyor. Adı denetle demeyip tamam dediğim zaman ise "Varsayılan e-posta klasörleriniz açılamıyor. C:Users\SAMSUNG\AppData\Local\Microsoft\Outlook\outlook.ost dosyası bir çevrimdışı klasör dosyası değildir" hatasını veriyor. Şirket Pc de kurulu olduğundan herhangi bir problem yok ben Laptop yüklemek istiyorum. Yardımcı olursanız şimdiden hepinize teşekkur ederim.

Gönderildi : 04/10/2010 14:43

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Cihazın 1. dns IP'sini exchange cihazının IP girerek tekrar dener misiniz.

Gönderildi : 04/10/2010 14:52

(@CihanGUNGOR)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk,

Üç gündür bu sorunla uğraşıyordum. Olmayınca Çözümparka yazmaya karar verdim. İşin ilginç tarafı yazdıktan 10 dk sonra denemediğim bir şeyi deneyerek sorunu gidermiş oldum. 🙂

Outlook  'ta mail user ve excange sunucu ismini yazdığımız alandaki Sunucu adı kısmına domain\xxx.com.tr yazarak sorun çözülmüş oldu.

Kısa sürede vermiş olduğun cevap için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/10/2010 15:07

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Rica ederim. Geçmiş olsun.

Gönderildi : 04/10/2010 15:14

Paylaş: