Forum

Outlook kilitlenme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook kilitlenme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,096 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar office 2003 SP3 üzerinde OUTLOOK 2003 çalışıyor sistemde Exchange 2003 server mevcut. POP3 conncetor mantığıyla hosting firması üzerinden alıyor mailleri.

Outlook üzerinde 2 farklı hesap tanımlı 1- exchange hesabı 2- pop3 hesabı.

Exchange hesabı şirket içerinsindeki sunucu üzerinden çalışmakta, pop3 hesabımız ise direk hosting firmasında mailleri çekmektedir.

ikisi de aynı posta kutusuna alıyor mailleri farklı bir profil oluşturulmadı, yalnız son zamanlarda iki farklı makine de outlook ara ara kilitlendi, sebebi ikinci pop3 profili olabilir mi?

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/08/2010 14:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

konfigürasyon zaten yanlış. neden o şekilde iki hesap tanımlayarak kullanıyorsunuz? tek exchange server hesabı kullanarak sistemi kullanın.

çift hesaptan dolayı kaynaklandığını sanmıyorum.

pst boyutları ne durumdadır belki ondan yapıyor olabilir.

ofis güncellemelerini yapın.

kolay gelsin

Gönderildi : 20/08/2010 14:25

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam şirkette Telekom ADSL ip kullanıyoruz bazen blacklistlere düşüyoruz her ihtimale karşı pop3 mail gönderemediğim domainler için duruyor, ayrıca pop3 connector 15 dakika da bir mail çekiyor acil mailleri hemen çeksinler diye iki ayrı hesap kullandım,

Office sp3 den sonra bir update yapmadım outlook updatelerinin tamamını yükleyim bir de öyle test edelim.

Teşekkürler Hocam...

Gönderildi : 20/08/2010 14:32

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ayrıca Exchange üzerinden kontrol ettiğim de mailbox durumu 1.912. dolayındadır, 2 GB yaklaşmış nerdeyse arşivlemede yapmam gerekiyor yakın zamanda.

Gönderildi : 20/08/2010 14:45

Paylaş: