Forum

Outlook 2007 Adres ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 Adres Defteri Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
351 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Domain ortamından workgroup'a çektiğim xp işletim sistemi bulunan bilgisayarda workgroup'a çekmeden evvel yeni bi profil oluşturup eski profildeki Local settings\Applicatin Data\Microsoft altında bulunan outlook klasörünün yeni profile kopyala yapıştır şeklinde taşınması sağlandı.

Fakat adres defteri gelmedi. Bilgisayarı Workgroup'a çektiğim için domain ortamında oturum açıp eski profilimide göremiyorum. Documents and Settings altında eski domain profilimden sadece adres defterimi almam mümkün mü yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 05/07/2010 13:21

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Outlook da al-ver seçeneklerinden, ver kısmından, kişisel klasörlerin içinden sadece "kişiler" kısmını export ederseniz, bunu daha sonra yeni oluşturduğunuz hesap da aynı yol ile import edebilirsiniz.

Gönderildi : 05/07/2010 15:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sanırım kimsenin dikkatini cekmedi bu msj 🙂

Gönderildi : 06/07/2010 18:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Her 2 profilde de outlooku pop3 olarak mı kullanıyorsunuz yani pst dosyalarına mı alıyordu? Önceki profilde domaine bağlı yani domain ortamına authenticed olduğunuzdan GAL ( global adres list) i görüyor olabilrsiniz.

Gönderildi : 07/07/2010 17:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet pop3 olarak kullanılıyor domainden bahsetmemin nedeni workgrop'a cektim pc yi ve domain ortamı yok artık yani pc domainde oturum açamıyor. Adres defterini al ver yöntemiyle alamadığım için adres defterini bildiğim kadarıyla depoladığı bi yer yoktu c altında x klasör x dosyadadır şeklinde bi yeri varmıdır diye biyerlerden cıkarılabilirmi diye kurcaladım ama böle bi durum söz konusu olabilir mi?

Gönderildi : 08/07/2010 14:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Domain ortamında açmıyorsanız, workgroup ortamında logon oluyorsanız ve ben yanlış hatırlamıyorsam 🙂 GAL'i göremediğinizden adresleri göremezsiniz. Ancak outlook.nk2 dosyasını kullanıdğınız şuanki profilinizin altında aplicationdata\ outlook altına atarsanız daha önceden girmiş olduğunuz adresleri, tekrar adres yayzarken otomaitk olarak  cahceden görebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/07/2010 18:22

Paylaş: