Forum

Outllook 2007 t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outllook 2007 türkçe karakter görüntülenememe

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, outlook 2007 de sadece bir mail adresinden gelen mailleri açtığımda türkçe karakterleri göremiyorum. Ben mail gönderdiğimde her hangi bir sorun yok, diğer kişilerden gelen mailleride tam anlamıyla okuyabiliyorum. Ayrıca bana mail gönderen kişi üçüncü kişiye mail attığında her hangi bir sorun olmadan üçüncü şahıs mail deki türkçe karakterleri okuyabiliyor. Açıkcası sorun tam olarak nerede bir türlü kestiremedim. Fikirleriniz nelerdir. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/05/2010 14:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar, outlook 2007 de sadece bir mail adresinden gelen mailleri açtığımda türkçe karakterleri göremiyorum. Ben mail gönderdiğimde her hangi bir sorun yok, diğer kişilerden gelen mailleride tam anlamıyla okuyabiliyorum. Ayrıca bana mail gönderen kişi üçüncü kişiye mail attığında her hangi bir sorun olmadan üçüncü şahıs mail deki türkçe karakterleri okuyabiliyor. Açıkcası sorun tam olarak nerede bir türlü kestiremedim. Fikirleriniz nelerdir. İyi çalışmalar.

Böyle bir sorunun tek açıklaması gönderilen postanın sizin kullandığınız posta istemcisi ile uyumsuz olması olabilir.

Düzgün görüntülediğini iddia eden kişinin kullandığı istemci ile siz de deneme yapabilir misiniz?

Gönderildi : 28/05/2010 21:59

(@ErsenOzsarac)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

aynı sorun bende de var,

posta istemcilerine gelince her 3 ü de Ms Outlook kullanıyor, exchange yok ama her 3 ü de aynı domainde, yani aynı mail server ı kullanıyorlar

anlaşılması için şu şekilde açıklayayım

Ms Outlook 2007 programından Ali ve Ayşe'ye mail gönderiyorum.

Ali maili normal alıyor.
Ayşe ise maildeki bazı Türkçe karakterleri bozuk (ascii) olarak alıyor.
Ali bana ve Ayşe'ye mail gönderiyor.
Her ikimizde maili düzgün alıyoruz.
Şimdi gönderende hata olsa 1 rolde Ali'nin de bozuk alması gerekiyor.
Maili alanda problem olsa gelen mailleri hepsini bozuk alaması gerekiyor.
Bu sorunun nereden olduğunu bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 07/12/2012 17:22

Paylaş: