Oultook Pop3 ayarı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oultook Pop3 ayarı ve Excahnge kişi listesi paylaşımı  

RSS
Mehmet AKSU
(@MehmetAKSU)
Üye

Forumda 2dir soruyorum çok özür diliyorum şimdi benim asıl yapmak istediğim mail adresini kurarken Yeni diyorum ve POP3 olarak kuruyorum işte mail.example.com.tr kurdum diyelim tabi mail hizmetini dışarıdan alıyorum ben excahnge server kurucam sadece kişileri otomatik olarak kişi listesinde göstermek için mesela benim POP3 domain adım mail.example.com.tr ama iç yapımdaki domain adım fabrikam.local  ben kullanıcı açarken excahngeden yada farklı bir domain oluşturup adınıda mail.example.com.tr yaptım excahnge server üstüne kurdum diyelim kullanuıcılarıda oluşturdum sanki dışarıdaki mail sunucuyla aynı gibi kullanıc adları aynı ünvanlarda tanımlandı son aşamada yapmam gereken nedir çünkü outlookta hem excahnge hemde pop3 ü aynı anda kullanamıyoruz profil oluşturmak gerekiyor.profil oluşturunca oluyor fakat ben profil oluşturmadan excahngeden ve outlooktan nasıl ayar yapabilirim.

Alıntı
Gönderildi : 17/05/2010 21:52
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba ,

Bunun için önereceğim en basit yol.Örneğin bir ali@veli.com mail adresiniz olsun.Localde exchange üzerinde bu kullanıcının adreside ali@veli.local olsun.Sizin hesaplarda local bir exchange ve bir pop hesabınız var.Bu durumda siz localdeki maillerin özelliklerine girerek sadece mail adreslerinin uzantısını com olarak değiştirin.Yani localdede durum ne olacak ali@veli.com bu durumda kullanıcılarınızın var sayılan maili pop 3 olsun.

Bu durumda ne olacak tüm mailler pop3 ten gidecek gelecek localdekiler bile .Sonuçta ne olacak local kullanıcılarınızın kişi listesinden seçilen isimlere var sayılan adres pop3 olduğu için yine mail gidip gelecektir.

Ben bunu öneriyorum ama değerli hocalarımızdan daha güzle yanıtlar gelebilir.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/05/2010 00:07
Paylaş: