Forum

Office 2007 ve Grou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2007 ve Group Policy

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

İnternet üzerinden edindiğim bilgiler doğrultusunda office ürünleri içinde group policy ayarlamaları yapabiliyormuşuz. Genelde office 2007 kullandığımız için şirket içerisinde office 2007 için adm paketini net üzerinden indirdim ve Administrator Templates bölümünden ekledim.

Bu bölümün içerisinden öncelikle kullanıcıların bazı uzantılı dosyaları gönderememelerini istiyorum. tabi diğer ayarlarında ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum.

Bununla ilgili çalışma yapmış arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Office 2007 üzerinde GP ile neyi nasıl yapabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/01/2010 19:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Fikir vermesi açısında  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/11/group-policy-ile-office-2003-programlar-n-n-k-s-tlanmas.aspx  incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 20/01/2010 20:07

(@TarikErden)
Gönderiler: 143
Reputable Member

Merhaba,

Ben de bugün aynı adm fileler ile fakat farklı bir şeyle uğraşıyorumdum. Benim uğraştığım Tüm şirketin yanı fontu ve rengi kullanarak standart bir yazı şeklini kullanması idi. Bu konu hakkında da bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/01/2010 21:32

(@TarikErden)
Gönderiler: 143
Reputable Member

Merhaba,

İş yerinde kullanıcıların kullandığı  outlook 2007lerin yeni mail, yanıtlama, ve ilet olarak cevapladığı maillerde aynı yazı karakteri  ve renk olmasını kullanıcının da bunun değiştirmemesini sağlamaya çalışıyorum. Yukarıda anlatılan adm fileleri indirip denemeler yaptım fakat bir türlü başaramadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlerım varsa çok sevinitim 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/01/2010 18:41

Paylaş: