Forum

Excel açılış s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel açılış sayfasındaki veriler*

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@invincible_son)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merabalar arkadaşlar.Forumda yeniyim ve ilk mesajım.Takıldıgım nokta exceldeki açılış sayfasındaki sayfalarda olan verileri nasıl farklı bi pc ye kopyalarım?

Dosyayı kopyalayıp office kurulu bi başka pc ye yükledigimde hata verdi ve açamadım.Çözümü basittir ama ben bulamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 22/12/2009 01:49

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Excel de açılış sayfasındaki olan verileri derken tam anlayamadım ancak eğer son kullanılanlar listesi ise Kayıt Defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office (2003 ise 11.0 - 2007 ise 12.0) \Excel\FileMRU burada son kullanılanlar görünüyor. Tam olarak anlatırsan daha kolay yardımcı olabiliriz. Ancak sen bu verileri başka bilgisayara alsan dahi dosyaları almadığın için bir işe de yaramayacaktır. [:S] Eğer tabi bahsettiğin bu ise.

Gönderildi : 22/12/2009 11:11

(@invincible_son)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap için çok teşekkürler ancak tahmin ettiginiz gibi sormak istedigim şey o degil.

Exceldeki altta sayfa1 sayfa 2 sayfa 3 olarak ayrılmış yerlerde olan yazı ve tablolar var.Ve bunlar exceli açtıgınızda otomatik olarak geliyolar.Yani tam olarak nereye kayıtlı bilmiyorum.Ben direk excelin bi kopyasını alıp denemek istedim ama açılmadı excel.Yani benim istedigim sadece o sayfalarda olan veriler.

Gönderildi : 22/12/2009 12:11

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Yine %100 anlamış değilim ama farklı anlayan arkadaşlar var ise cevap verecektir. Çok basit düşünüyorum ama, Sayfa farklı kaydetme (Dosya - Farklı Kaydet) ya da altta bahsettiğin sayfa1, sayfa2 vs üzerinde sağ tıklayıp "taşı veya kopyala" dan kopya oluştur click ile yukarıdanda (Seçili sayfaların taşınacağı kitap) yeni kitap seçerek de boş bir kitaba veya açık olan başka bir kitaba tek bir sayfayı aktarabilirsiniz... [*-)]

Gönderildi : 22/12/2009 12:21

(@invincible_son)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Saol yaşar.Denicem.Sonucuna göre tekrar yazarım.

Gönderildi : 23/12/2009 01:01

(@Ekselance)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Sanırım Şablonlardan bahsediyorsun.... Excel değil de excel sayfa şablonu olabilir...

C:\Documents and Settings\Default User\Templates     klasörünün içinden EXCEL dosyasına ulaşırsan ve taşıyacağın bilgisayardaki aynı klasöre kaydedersen sanırım sorunun çözülür.

Gönderildi : 25/02/2010 03:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ekran görüntüsü gönderirseniz, tam olarak ne ypamak istediğini anlayabiliriz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/02/2010 23:54

Paylaş: