Forum

mac os için ou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mac os için outlook

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@ismldgn)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
outlook'u mac üzerinde çalıştırabilmem için ne yapmam gerekiyor.
Office 2001 for mac veya office 2008 for mac mi kullanılmalı. mac üzerinde ki
mail uygulamasını exchange veya pop olarak yapılandıramıyorum. Office'in bu sürümlerini kursak çözüm olur mu deneyen var mı ?

Kullanılan exchange sürümü 2000

Gönderildi : 18/12/2009 12:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.slipstick.com/outlook/mac.asp

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/12/2009 12:43

(@ErdemYARIM)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

öncelikle kullanacağın program entourage office paketinin içinde mevcut (Önemli : kullanıcın freehand Mx falan kullanıyorsa Office 2004,kullanmıyorsa 2008 kullanmalısın,font sorunu yüzünden) 

Yapıda exchange server var anladıgım kadarıyla,

(server üzerinde hesap yaratılmış ve MAC üzerinde network ayarlarının dogru yapılmış (IP,DNS,Gateway,vs.) oldugunu varsayıyorum)

ilk olarak MAC işletim sistemi üzerinden Active Directory servisini açman ve domaine join etmen gerekli Elma menüsü-system prefences-account-login options (kilit işareti vardır onu tıklayınca aktif olur)

directory services- show advanced settings-"+" işaretini tıkla ve domain adını yaz- bind dedikten sonra senden domain admin hesabına sahip bir user ve pass bilgilerini isteyecek(windowsdaki standart domain join gibi) bunu yaptıktan sonra

servera çözebiliyorsa orada bilgilerini göreceksin.

dur henüz bitmedi işlem 🙂

account kısmındaki set automatic login disable et logoff yaptıgında senden kullanıcı adı ve şifreni isteyecek.

bundan sonraki işlem entourage üzerinde yeni bir mail hesabı açman.

umarım işini görür.

kolay gelsin.

Gönderildi : 18/12/2009 13:47

(@ismldgn)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardım icin tesekkurler deneyeceğim

Gönderildi : 18/12/2009 14:19

Paylaş: