Forum

ofis 2010 outllok m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ofis 2010 outllok mailbox kapasitesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

MErhaba,

Bir kullanıcım var deli gibi mail geliyor:(

Adama 2 yılda gelen mail kapasitesi 9 gb ve her maili saklıyor lazım oluyorda ama silmiyor adam:(

Ofis 2007 üzerinde 20 gb olan pst kapasitesi 2010da ne kadar olacaktır.Microsoftun 0212 33 66 999 nolu telini aradım ama satılmaya bile başlamadığı için ellerine bilgi ulaşmamış daha bu nedenle bilen haberdar olan birisi var ise bilgi verise sevinirim.

Ansi de 2 gb tı.Unicode 20 oldu yine unicode kullanır ise 20 kalacaktır sanırım:(

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2009 16:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle Rızacım senin yol yanlış 🙂 20 olsun 100 sonra ? bence adama güzel bir politika ile arşivlemeyi öğret , sonra boyuta göre diz ve mutlaka içinde ppt , pps , avi mp3 olan dosyaları göreceksin onları uçur , sonra adama birden çok pst aç , yani 2007 için 2008 için 2009 için gibi ok sonra o yıllara ait olan mailleri o klasölere doğal olarakta o pst lere taşımız olursun .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2009 21:14

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hakan bey hepsini aklımdan geçirdim.Bu adam öyle bir şahıski okuduğu e-postaları silinmiş öğelerde saklıyor :))

Bu güne kadar sabit bir iş yerinde çalışmaya başlayana kadar 1001 türlü user gördüm böyle aksi bir insan hiç görmedim.O yüzden merak ettim zaten adam az efendi anlayışlı denileni yapsa sorun yok adam ben merkezli ikstisat terimi gibi oldu :))

Yani benim bildiklerim doğrudur mantığında bende napiyim ya cinnet geçirip ekmeğimden olacağım yada Eyvallah diyeceğim:((

Umraım anlıyorsunuzdur.Ayrıca bi tane gereksiz mail gelmiyor hep yazışmalarda yüklü resim katı model resmi içeren dökümanlar alıp yolluyor:(

İlgilinize çok Teşekkürler Hakan bey.

Bu arada hakan bey şu an 9gb microsoft standartı 20gb pst patlama yaşayabilirmi?Microsoft yaptı ise 20 gb a kadar yaşarmı?Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Tşk.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2009 23:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Evet büyük boyutlu pst lerde sorun yaşaman muhtemel.. bunun var oladuğunu söyle ve belirli zamanlarda yedek.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2009 01:33

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan bey,

Haftada bir yedek alıyorum işimi garantiye almak açısından.

Gönderildi : 15/11/2009 00:00

Paylaş: