Forum

outlook 2007 de t&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2007 de türkçe karakter sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,155 Görüntüleme
 anil
(@anil)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Office 2007 professional kullanıyorum. outlook ile mesaj yazarken bazen bazı türkçe karakterleri basamıyorum. örneğin bazen kelimenin içindeki "ı" harfini basamıyorum, önce birkaç tane i harfi basarsam ardından ı basmama izin veriyor sonra bastığım i leri silmek zorunda kalıyorum. bu durum ş ve ğ için de geçerli. bazen oluyor bazen olmuyor. ne kadar uğraştıysam bu sorunu çözemedim. bu konuda fikri olan var mı acaba.

Gönderildi : 28/10/2009 18:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba farklı bir kullanıcı adı ile login olup orada denermisiniz.

Bakalım farklı bir profilde aynı sorunu yapacakmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/10/2009 19:10

anil
(@anil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

anlıyorum ancak hesap exchange hesabı, böyle olunca benim başka hesap denemem için önce mevcut hesabı silmem sonra yenisiyle login olmam gerekir. hesapta 4500 kadar (3 GB) mail var. sonra tekrar hesabı geri yükleyip onları çekmem gerekir ki bu da benim kullanıcının bilgisayarına bir kaç saat el koymamı gerektirir. kullanıcı da yönetici olunca bu durum kolay olmuyor [:)]

Gönderildi : 28/10/2009 19:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Exchange hesabı olması sorun değil.Siz pop hesabı kurun yani outlooku mail yazacak duruma getirin isterseniz çalışmayan hesap kurun.

Amaç farklı bir kullanıcı profilinde aynı sorun ortaya çıkıyormu onu denemek.3 gb maille felan işimiz yok amaç diğer prfilde test etmek.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/10/2009 19:33

anil
(@anil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Başka pop hesabı kurdum sorun aynen devam ediyor. Halen ı ş ğ gibi sadece Türkçe'de olan karakterler mesaj içinde yer yer yazılamıyor. Sanki bir syntax kontrolü yapıyor gibi davranıyor. Başka birkaç karakter girdikten sonra bunların yazılmasına izin veriyor, sonra da fazladan yazdığım karakterleri silerek istediğim kelimeyi ancak oluşturabiliyorum. Halen bir çözüm bulabilmiş değilim. Word excel gibi başka ofis dökümanlarında ise böyle bir sorun olmuyor.

Gönderildi : 29/10/2009 20:02

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Ofis tanılama aracını çalıştırıp bir dener misiniz?

Gönderildi : 29/10/2009 20:26

anil
(@anil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çalıştırdım, maalesef hiçbir sorun bulamadı.

Gönderildi : 30/10/2009 18:14

anil
(@anil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

outlook u safe mode da calistirdigim zaman sorun yok ancak normal calistirinca yine olmuyor.

Gönderildi : 11/11/2009 15:37

Paylaş: