Forum

word excel powerpoi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

word excel powerpoint dosyaları bozulmuş...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,436 Görüntüleme
(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

slm arkadaşalr...

Bu gün pc nin birinde word belgesi açılmıyor diye bakmaya başladım. önce dosyayı dönüştürmek için güncelleme yülemesi gerektiğini söylüyor. Tamam dedikten sonra günclleştirmyi yapamadığını söyleyen bir hata verior. Sonrada dosya önüştürme penceresini açıyor. Word dosysında enteresan karekterler anlamsız işaretler çıkıyor. Dönüşüm seçenlerinden ne seçsem düzelmiyor. Bu pc de ki word dosyalarının hemen hemehepsine baktım. Son erişim tarihi 11.10.2009 olanların hepsi buşekilde. bu tarihin dışşında olanlar da bir sorun yok. ve olayın enteresan tarafı word dosyalarının yanında xls, rar,zip,jpg,pdf dosyalarıda zarar görmüş. onlarında son erşim tarihi 11.10.2009 olanları sorunlu. Dosyaları başka Pc e açmayı denediğimde de aynı hatayı alıyoum.

Bir virüs bnu yaptı diye düşünüyorum. Ama ne yazıkki combofix diye bi araçla virüs temizliği yaptğım için virüsün ismi hakkında şu an bir fikrim yok. Araştırdım Mywife diye bir virüs varmış buna benzer, ama onun yaptığı dosyaların içeriğini değiştirmek miş... acaba bu da onun bir türevi  mi??? ve dosyaları kurtarma şansıız nedir?? Yardımcı olursanız sevinirim...

saygılar....

bu konuyu buraya açmam doğru oldumu bilmiyorum ama :(((

Gönderildi : 14/10/2009 23:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle PC de yüklü Office versiyonu 2003 açmaya çalıştığınız dosya Office 2007 de hazırlanmış olabilir mi?

Gönderildi : 15/10/2009 11:14

Paylaş: