Forum

outlool 2007 kişile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlool 2007 kişiler ve hesabları yedek alma

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,118 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba outlook 2007 kullanılan makinaya format atıcam uzerinde gmail,yaho,hotmail,ttnet gibi mail hesabları tanımlı ve hepsi aynı inbox duşuyor ve kişiler bolumunde baya bir kontak bilgileri var ben bunların hepsini nasıl yedek alıcam ve eski haline getiricem.. kişiler bolumude cok onemli. yardımınıız acil bekliyorum..

Gönderildi : 08/09/2009 14:53

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Hesapları yedeklemek için;  Başlat - Çalıştır - regedit...

Xp ise: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook

Vista ise: HKEY_USERS\S-1-5-21-1426295737-716374110-2280380716-1000\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook

anahtarına sağ tıklıyarak ver diyoruz ve kaydediyoruz. Geri yüklemek için, sadece kaydettiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz.

Mail,Kişiler vs için;

Dosya - Al ve ver - Dosyaya ver - Kişisel klasör dosyası (.pst) - ordan posta kutusu yazan yeri seçip, alttaki alt klasörlerle birlikte seçeneğinide seçersen bütün hesapların bilgilerini alırsın.

Geri yüklerken ise; Dosya - Al ve ver - Başka bir program veya dosyadan al - Kişisel klasör dosyası (.pst) aldığın backup dosyasını göster.

Gönderildi : 08/09/2009 17:18

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

hatamı yaptım acaba local deki outlook altındaki verileri kopyaladım bir diske bunları nasıl eski halinde yukleyebilirim..

Gönderildi : 08/09/2009 18:25

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

C:\Documents and Settings\kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook altındaki dosyaları kopyaladıysan (outlook*.pst,archive.pst gibi olmalı). tekrar outlook hesaplarını kurduktan sonra aynı dizine aldığın backup'ı kopyalayabilirsin.

Gönderildi : 08/09/2009 20:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ek Olarak Kopyaladığın dosyaları Outlook 2007 Programını kurduktan sonra C:\Documents and Settings\kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook klasörüne taşıyabilmen için klasör seçenekleri / Görünüm de Gizli dosya ve klasörleri göster seçenegi seçili olması lazım.

C:\Documents and Settings\kullanıcı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook klasörünün yedeğini aldıysan formattan sonra aynı yerine geri atarsan outlook 2007 yi açtıgın zaman kişiler de eski mail adresleride aynı şekilde geri gelir, tek yapılması gereken mail adresi ayarlarını baştan yapılandırman gerekiyor.

Gönderildi : 09/09/2009 00:25

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

tum tanımladığım mail hesablarını yaptıkdan sonra onlara mail geldiğinde hepsi aynı inbox klasorune duşermi?

Gönderildi : 09/09/2009 01:33

(@Anonim)

Evet düşer

Gönderildi : 09/09/2009 02:15

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member

denetim masası+posta+veri dosyaları na girip burdan teslim edilecek yeri kontrol edin. eğer burda sizin kopyaladığınız dosya pst varsayılan değilse bunu ayarlayın.

Gönderildi : 10/09/2009 14:02

(@Anonim)

merhaba mekanık kordınatorum kendı notbeookunu kucagıma verıp adam et ver dedıgınde pop3 olarak tanımlanmıs ve 20ye yakın pst dosyası bulunan bır outlook nası yedeklenır dıye dusunmustum ıste çözumu advance mail backup deneme surumu ama iş goruyor outlooku gosterıp backup dıyosun nelerı alcagını gosterıyosun alıyor sonra restore deyıp kuruyosun hersey gelıyo eskı makınadakı gbı geri geliyo herkese tavsıye ederım öbur turlu sıgnature kopyala nk2 kopyala derdı yok bıraktıgın gıbı gerı gelıyo http://www.advancedemailbackup.com/

Gönderildi : 18/09/2009 13:28

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

tesekkurler..

Gönderildi : 18/09/2009 13:49

(@yasinaltuntop)
Gönderiler: 1
New Member

Peki xp olan makınaya windows 7 yüklediğimz zamanda aynı işlemlerimi yapaacağız

Gönderildi : 17/05/2011 13:54