Forum

Networkten Access20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkten Access2007'yi paylaşmak

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
361 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hali hazırda okulumuzdaki tüm bilgisayarlarda Office 2003 kurulu. Elimizde çok güzel ve tam ihtiyaçlarımıza göre hazırlanmış bir envanter programı var ki bu da Access 2007 ile yapılmış. Maalesef Access 2003 formatına dönüşümü desteklenmiyor. Domainde nasıl bir çözüm bulabilirim ki tüm bilgisayarlar bu dosyaya erişip giriş yapabilsin?

Bu arada Access 2007 için lisansımız var ancak kurulum için hiç mi hiç vakit yok.

Gönderildi : 23/08/2009 04:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33072
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

dosyası bir sunucu üzerinde barındırığ o makineye access 2007 yükleyip istemcilerin terminal ile açmalarını sağlayabilirsiniz. veya sunucu 2008 ise remote app ile istemci makinelere access 2007 kurmadan da kullandırma şansına sahipsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2009 14:00

(@OrhanAslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam sunuculardan birine Access 2007 kurarsam ve dosya kısayolunu kullanıcıların profiline eklersem bu iş olurmu? Yani terminalden kastınız bu mu? Maalesef 2008 kullanmıyoruz şu an Win 2003 Enterprise kullanıyoruz.

Gönderildi : 23/08/2009 15:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

evet terminal server ile bunu yapabilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2009 15:50

(@OrhanAslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam olmadi beceremedim bunu. Terminal Server`dan kastiniz tam olarak nedir? Ayri bir konfgurasyona ihtiyac varmi, biraz daha detayli cevaplar verebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 25/08/2009 03:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben RDP istemci yazılımı ile x.x.x.x ip li server a bağlanıyorum ve oturum açıyorum , aynı server a benden başka kişiselde bağlanıp oturum açıyor durum bu ?

eğer terminal server servisini kurmazsanız aynı anda uzak iki oturum açılır  , ancak daha fazla kullanıcıya ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda terminal serversini yüklemeli ve lisansınız kadar istemci bağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 25/08/2009 15:22

Paylaş: