Forum

outlook expresste 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook expresste 2 mail hesabına farklı imza oluşturmak

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,891 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar çaliıştıgım şirket Lisanlar yüzünden firma program konusunda bir müddet gerilemeye geçti .Office 2003 leri kaldırıp. outlook express ve open office 0.3 ücretsiz sürümleri yükledim..Sorunum şu>>Outlook express de 2 mail hesabı var.Seçenek/imza/yeni diyorum.imzayı oluşturduktan sonra gelişmişten hesabını seçiyorum.2 inci imzayıda bu şekilde yapıyorum.Yeni mail dediğimde hesaplardan hesabı degiştirdiğimde imza degişmiyor.nedendir acaba yardımlarınızı bekliyorum arakadaşlar...

Gönderildi : 04/06/2009 23:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bu 2 mail hesabını farklı profiller olarak tanımlıyormusunuz?

Gönderildi : 05/06/2009 13:08

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Serhad Bey'inde ifade ettigi gibi 2 ayri profil ile cozum uretebilirsiniz.

Ayni profil hesabi altinda her iki mail hesabi olucaksa belirtmis oldugunuz yontem ancak gelen mail'e cvp yazildigi zaman ise yarar. Aksi takdirde varsayilan e-posta hesabi hangisi ise ilk gonderim yapacak mail hesabi o olarak gelecegi icin ona atanmis imza gozukur. (yeni mail esnadinda ikinci hesabi secmeniz malesef imzanizin degismesini saglamiyacaktir)

Gönderildi : 05/06/2009 14:18

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Araçlar / Hesaplar / posta / ekleden 2 tane mail adresi ekliyorum.2 tanede imza ekliyorum.sonra gelişmişten hangi imza hangi hesaba gidecek o hesabı seçiyorum.Ama Yeni mail dediğimde üst kısımda olan hesabı degiştirdigimde imza degişmiyor.. 

Gönderildi : 05/06/2009 14:43

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Araçlar / Hesaplar / posta / ekleden 2 tane mail adresi ekliyorum.2 tanede imza ekliyorum.sonra gelişmişten hangi imza hangi hesaba gidecek o hesabı seçiyorum.Ama Yeni mail dediğimde üst kısımda olan hesabı degiştirdigimde imza degişmiyor.. 

Ozgur Bey Tekrar Merhabalar,

Yukarida yazdigim mesaji dikkatli okursaniz bende ayni seyden bahsediyorum. Sizin yapmis oldugun kural, sadece gelen bir mail'i cevaplarken gecerli olur.

Yeni bir mail olusturdugunuzda yukaridan hangi hesabi secerseniz secin varsayilan mail imzasi sabit kalir.

Not: Bu sorunu bende 2-3 yil once yasamistim, o donemden bu yana yapilan guncellemelerde belki destek gelmistir diyecegim ancak pek umidim yok.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 05/06/2009 15:05

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki bunun bir çözümü varsa söyleyebilirmisiniz ?? lütfen

Gönderildi : 05/06/2009 15:12

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Eudora, Thunderbird gibi diger mail client yazilimlarina bir goz atabilirsin belki istedigin isi gorebilirler. Onun disinda yukarida da belirtildigi gibi outlook express'i 2 ayri profile olarak ayarlarsan yine sorun cozulmus olur.

Gönderildi : 05/06/2009 15:18

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu konuda anlaşamadık arkadaşlar 2 yarı profil nasıl oluşturacam.beni yukarda yaptıgım gibi 2 ayrı profil bundan başka nasıl yapılabiliyor.outlook 2003 te ve üstünde yapabiliyorum ama outlook express olmuyor

Gönderildi : 05/06/2009 15:21

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Siz 2 ayri mail hesabi kuruyorsunuz, biz iki ayri profile olusturun diyoruz.

Outlook Express > Dosya > Kimlikler > Yeni Kimlik

Gönderildi : 05/06/2009 15:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

• Outlook expresi açın.

• Önce diğer hesapların ve maillerin her ihtimale karşı yedeğini alın.

• Dosya menusunden/ Kimlikler

• Yeni Kimlik Ekle ile 2 yarı kimlik ekleyin.( a ve b kimlikleri gibi) İstenirse parola verilebilir.

• Sonra a kimliği ile açın ve mail hesabı imza ayarlarını yapın.

• B kimliği ile açın ve mail hesabı imza ayarlarını yapın.

• Outlook expresi yendiden başlatın.

• Kişiler kendi kimlikleri ile giriş yapsınlar.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/06/2009 16:09

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ugur bey.İmza olayı oldu ama benim istediğim gibi olmadı.outlook expresde benim istedgim gibi bişey yok galiba.office 2003 teki özellik şuydu>>>araçlardan e-posta seçeneklerinde 2 profil ekliyordum ve imzalarınıde biçim kısmından yapıyordum.hem imzalşar hesap degiştikçe degişiyordu hemde gönder al dediğimde 2 mail adresinede gönder al yapıyordu.2 mail adreside aynı gelen kutusuna düşüyordu.outlook expresde böyle bişey yok galiba degilmi...

Gönderildi : 05/06/2009 17:04

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onur bey sizede teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/06/2009 17:06

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Rica ederiz.

Gönderildi : 05/06/2009 17:10