Forum

Gelen mailleri Ms O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen mailleri Ms Outlook'tan Gmail' e Yönlendirme

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
6,716 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gunaydın

outlook'a gelen mailleri gmaile yönlendirebilirmiyim bu işi outlook içinden yapabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla

Gönderildi : 12/05/2009 12:49

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Kural yolu ile yapabilirsiniz ancak outlook açık olmadığı zaman yönlendirme çalışmaz. (birde size mail atan kişileri kuralda tanımlamanız gerekir, biraz sıkıntılı)

Sağlıklı olanı yönlendirme işlemini mail sunucunuzdan yapmanızdır. Hesabınıza web mail'den bağlandığınızda yönlendirme ile ilgili ayarlar görürsünüz oradan yönlenmesini istediğiniz gmail adresini giriniz. Web mail den yönlendirme ile ilgli ayar yok ise hosting firmanıza iletirseniz onlar yaparlar.

Gönderildi : 12/05/2009 12:58

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sisteminiz hakkında biraz bilgi verir misiniz? Mesela mail server kullanıyormusunuz yoksa mailler ISP üzerinde mi tutuluyor? Sizin yetkiniz nedir, yani nerelere müdahale edebiliyorsunuz? v.s Bu tarz bilgileride bizimle paylaşırsanız size en doğru ve işinizi görebilecek yolu göstermeye çalışalım.

Gönderildi : 12/05/2009 13:05

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yetkim admin yetkisi domaindeki ankaradaki domainizde yetkimim tam fakat exchange serverımız yurtdışında oldugu için yetkim yok bu yüzden outlook içnden yapmak istiyorum bu kuralların nasıl oluşturuldugunu bilmiyorum tarif ederseniz memnun olurum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

Gönderildi : 12/05/2009 17:55

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sertaç Beyinde dediği gibi önemli olan noktayı atlamayınız lütfen. Kuarallar Outlook açık kaldığı sürece çalışırlar.

• Araçlar - Kurallar ve Uyarılar
  • Yeni Kural
  • Boş kuraldan başla - Ulaşıldığında denetle
  • kişi veya dağıtım listesi adresine gönderilen
  • kişi veya dağıtım listesi adresine ilet. 

Ek olarak

http://www.cozumpark.com/forums/thread/93690.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/33392.aspx

Gönderildi : 12/05/2009 18:15

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Gunaydın

outlook'a gelen mailleri gmaile yönlendirebilirmiyim bu işi outlook içinden yapabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla

Gmail sayfasının içinden de (SMTP serverin) tanımlama yapılıyor biliyorum; Outlook'u açmana gerek kalmayacaktır o zaman...

Gönderildi : 12/05/2009 18:43

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Gunaydın

Saygılarımla

Gmail sayfasının içinden de (SMTP serverin) tanımlama yapılıyor biliyorum; Outlook'u açmana gerek kalmayacaktır o zaman...

Ne demek istediğinizi anlamadım. Diyelimki sinan.kahraman@cozumpark.com adresine gelen mailleri sinan.kahraman@gmail adresine yönlendirmek istiyorum ve yönlendirme işlemini cozumpark mailimin kurulu olduğu outlook ta değilde gmailde yapıyorum öylemi?  Peki Exchance Server a düşen mailleri ve POP3 kullanmıyorsam gmail cozumpark.com a gelen mailleri nereden ve nasıl tanıyacak?

Ben dediğiniz işlemi ilk defa duyuyorum. Ha tersi derseniz doğrudur ama arkadaşımız istediği durumda sizin önerdiğiniz yol gmail arkadaşımızın mail serverını dinleyecek ve arkadaşımıza gelen mailleri serverdan çekip alacak. Bu sizce mümkün mü?

Gönderildi : 12/05/2009 18:55

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yanlış aksetirmiş olabilirim mesala [email protected] diye bir email adresi var bunu gmaildeki email adresime outlook içinde kural yazarak yönlendirebilirmiyim şayet yapabilirsem bu kuralı nasıl oluşturabişlirm anlatabilrimisiniz kural oluşturmayı bir örnek uygulama ile

Teşekkürler

Gönderildi : 12/05/2009 19:23

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sertaç Beyinde dediği gibi önemli olan noktayı atlamayınız lütfen. Kuarallar Outlook açık kaldığı sürece çalışırlar.

• Araçlar - Kurallar ve Uyarılar
  • Yeni Kural
  • Boş kuraldan başla - Ulaşıldığında denetle
  • kişi veya dağıtım listesi adresine gönderilen
  • kişi veya dağıtım listesi adresine ilet. 

Ek olarak

http://www.cozumpark.com/forums/thread/93690.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/33392.aspx

Bu postumu okumadınız heralde

Gönderildi : 12/05/2009 19:43

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Outlook unuza gelen postanızı eğer POP3 kullanıyorsanız, Gmail Ayarlar/Hesaplar kısmından yönlenecek olan E-Posta adresini yönlendirebilirsiniz.Test edildi gayet başarılı çalışıyor, isterseniz Gmail den şirket mail adresini kullanarak da mail gönderebilirsiniz.,bunun için şirket mail adresinize gönderilen doğrulama kodunu girmeniz gerekiyor.

Gönderildi : 13/05/2009 03:47

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için cok teşekkürler en kısa zamanda deneyip sonucu bildirecegim

Saygılarımla

Ahmet

Gönderildi : 13/05/2009 10:55

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Arkadaşlar ya ben anlamadım yada daha ilk posttan yanlış bilgilendirme var. POP3 kullanıldığında haklısınız gmailden bu ayar yapılabilir ve bende kullanıyorum gmailin bu özelliğini ama arkadaşımız exchange server kullandıklarını bildiriyor.

Gönderildi : 13/05/2009 11:14

(@tezcankarahan)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Exchange tarafında pop3 servisi çalıştırılmıyorsa gmailin bu hizmeti kullanılamaz.

Gönderildi : 13/05/2009 13:18

Paylaş: