Forum

Lync 2013 external ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync 2013 external sertifika hatası hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Lync 2013 Std. kurdum ve kurulum yaparken ürettiği sertifikayı manuel olarak pc ve telefonuma güvenilir kök sertifikalarına import ettim.internal dan hem pc den hep telefondan sorunsuz bağlanıp görüşebiliyoruz. Ancak dışarıdan bağlantı kurmak istediğimizde sertifika hatası veriyor.

Ben zaten oluşturulan sertifikayı elle import etmeme rağmen böyle bir hata ile karşılaşmam normal midir ? 

Global bir sertifika aldığımızda sorun kesin olarak çözülecekmi ?

Bunu global bir sertifika almadan geçici olarak deneme amacı ile nasıl deneyebilirm ?

Birde standart lisanslama da external dan lync to lycn video konferans gerçekleştirebilir miyiz ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/05/2015 17:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar,

Lync 2013 Std. kurdum ve kurulum yaparken ürettiği sertifikayı manuel olarak pc ve telefonuma güvenilir kök sertifikalarına import ettim.internal dan hem pc den hep telefondan sorunsuz bağlanıp görüşebiliyoruz. Ancak dışarıdan bağlantı kurmak istediğimizde sertifika hatası veriyor.

Ben zaten oluşturulan sertifikayı elle import etmeme rağmen böyle bir hata ile karşılaşmam normal midir ? 

Global bir sertifika aldığımızda sorun kesin olarak çözülecekmi ?

Bunu global bir sertifika almadan geçici olarak deneme amacı ile nasıl deneyebilirm ?

Birde standart lisanslama da external dan lync to lycn video konferans gerçekleştirebilir miyiz ?

Teşekkürler.  

Merhaba,

Global bir sertifika  kullanmadıpğınız için olabilir. Ayrıca SAN kısmındanki isimler dns tarafında varmı onlara bakmanız lazım. ihs.com.tr adresinden 30 günlük sertifika alabilirsiniz. Genelde çoğu üreticiler 30 günlük deneme sürümü verirler. Onunla deneybilirsiniz.Standart lisanlamayla video konferans yapabilirsiniz.

Gönderildi : 04/05/2015 02:31

(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevap için teşekkürler. MS aradım ve bana std. lisans ile internal da bile video konferans yapamazsınız dedi ancak dedik oldu, sanırım çok güvenmemek lazım.

Şuan da Lync Server Access Edge servisini başlatamıyorum. Saat, region vs herşey tamam. RTM sürüme geçirmeyi denediğimde "No patterns found" olarak warnin veriyor ve servis yine başlamıyor.

Nasıl bir yol izlemeliyim.

Gönderildi : 04/05/2015 13:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@GurcanEfe)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba,

Cevap için teşekkürler. MS aradım ve bana std. lisans ile internal da bile video konferans yapamazsınız dedi ancak dedik oldu, sanırım çok güvenmemek lazım.

Şuan da Lync Server Access Edge servisini başlatamıyorum. Saat, region vs herşey tamam. RTM sürüme geçirmeyi denediğimde "No patterns found" olarak warnin veriyor ve servis yine başlamıyor.

Nasıl bir yol izlemeliyim.

edge tarafında

internal sertifikayı içerden oluştura bilirsiniz

external ise mutlaka

dışardan cert üreticilerinden almanız lazım eger böle cert üreticilerinden alırsanız sorununuz düzelir 

Gönderildi : 03/07/2015 12:57

Paylaş: