Forum

OCS Contact Card (T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OCS Contact Card (Title) güncelleme sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Öncelikle biraz yapıdan bahsedeyim.Ortamda AD 2008 R2 , OCS 2007 R2 Standart, Exchange 2010 SP1 var. Yaklaşık 1000 kullanıcının OCS hesabı bulanmaktadır.OCS Front-End, Edge, Archiving,Monitoring rolleri ortamda ayrı sunucular üzerinde çalışmaktadır.Şirket içerisinde, sıklıkla title bilgileri değişmektedir.Bir kullanıcının Active Directory'de title bilgisini güncelliyorum.Outlook'larda bir müddet sonra adress book'ta güncellenmiş title bilgisi geliyor.Ancak OCS Client yani communicator'dan baktığımda kişiyi eski title ile görüyorum.Devamında sunucu da

- ABServer.exe -syncNow     ABserver.exe -regenUR     komutları ile OCS sunucusu üzerinde Adress Book replikasyonu yaptım

- Communicator'ın yüklü olduğu client'ta GalContacts.db dosyasını sildim, sunucudan gidip yeniden adress defterini download etmesi için.

- En son kullanıcının OCS üzerindeki hesabını sildim, yeniden oluşturdum.

- Sunucunun loglarını incelediğimde, adress book sync başarılı bir şekilde active directory'den yapıldığını söylüyor.Yani Adress book ile ilgili bir hata yok.

Yine communicator'dan baktığımda eski title bilgisi görünüyor.Ancak bir kısım hesapların title bilgisi bu işlemlerden sonra farkettim ki güncellenmiş.Ama yine de title bilgisi değişmeyen çok kişi var.Başta kendi yöneticim 🙂

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 17/04/2011 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Tolga bey,

Aslında bu konuda bir hayli uzman olduğunuz belli çünkü yapılması gerekenlerin hepsini yapmışsınız, bende tecrübe ettiğim için buna ek olarak sadece bu sorun yaşayan kullanıcıda communicator profile'ını silmenizi öneriyorum, deneyip benimle sonucu paylaşırmısınız ?

Communicator profile dizini

%userprofile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Communicator

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2011 22:14

(@tolgaasik)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey;

Tarif ettiğiniz dizindeki profili sildim.Communicator'ı tamamen kapattım ve yeniden açtıktan sonra biraz bekledim.Adress defterini download etmesi için, ancak sonuç yine olumsuz, communicator 'da kullanıcının üzerinde iken "View Contact Card" dediğimde  yine eski title bilgisini görüyorum.

Gönderildi : 18/04/2011 02:19

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Tolga bey merhaba, 
1-    Sorunlu kullanıcıyı kendi contact listenize ekleyiniz.

2-    Bu bilgisi AD ‘de değişen kullanıcının makinesinde şu adımları uygulayalım ;

a-    Office Communicator ‘da Tools -- > Options -- > General tabında “Turn on logging” seçeneğini işaretleyelim.
b-    Office Communicator ‘ı Exit ile kapatalım ve Task Manager ‘dan bakarak communicator.exe nin çalışmadığından emin olalım.
c-    Aşağıdaki registry değişikliğini bilgisi AD ‘de değişen kullanıcının makinesinde  uygulayalım ;

1.  Click Start , click Run , type regedit , and then click OK . 
2.  Locate and then click the following registry subkey: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Communicator 
3.  On the Edit menu, point to New , and then click DWORD Value . 
4.  In the New Value #1 dialog box, type GalDownloadInitialDelay , and then press the ENTER key. 
5.  Right-click the GalDownloadInitialDelay registry entry, and then click Modify . 
6.  In the Value data box, type 0 , and then click OK . 
7.  Exit Registry Editor.

Note : If Communicator does not exist under the key “HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\” then create it manually.

d-    %Userprofile%\Tracing klasörü içindeki ve %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Communicator klasörü içindeki herşeyi silelim.
e-    Office Communicator ‘da Sign-In olalım ve 4-5 dk bekleyip yeniden Office Communicator ‘ı Exit ile kapatalım.
f-    Aynı işlemleri kendi bilgisayarımızda yapıp title bilgisini kontrol edelim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/04/2011 12:59

(@tolgaasik)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yaşar Bey,

Detaylı yönergeniz için teşekkür ediyorum.Bugün bir kullanıcıda bu adımları denedim.Sonuç olumsuz.Yarın bu sorunu yaşadığım diğer birkaç kullanıcıda da yönergenizi uygulayacağım.Sizi konu hakkında tekrar bilgilendireceğim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/04/2011 22:22

(@tolgaasik)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorun bir kullanıcı hariç herkeste çözüldü.Açıkçası OCS sunucuları komple restart ettim.Yukarıda yazdıklarım dışında başka adımlar uygulamadım.

Gönderildi : 19/05/2011 01:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkür ederiz, geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2011 17:34

Paylaş: